Pátek, 19 dubna, 2024
DomůNovinkyDo ČR míří počítače s procesory Intel Core 6. generace. Nabídnou vyšší...

Do ČR míří počítače s procesory Intel Core 6. generace. Nabídnou vyšší výkon a podporu vyspělých technologií

Na český trh vstupují procesory Intel Core šesté generace s kódovým označením Skylake. Kromě vyššího výkonu a energetické efektivity nabídnou oproti předchozí generaci čipů také interaktivnější práci s počítači.

Nové procesory se na českém trhu objeví v nejširší škále zařízení, od snadno přenositelného „compute stick“ přes počítače typu 2v1 a zařízení All-in-One s vysokým rozlišením až po mobilní pracovní stanice.

Intel ilustruje výkon nových procesorů na srovnání s pět let starým počítačem. Oproti takovému zařízení má šestá generace nabídnout až dvaapůlkrát vyšší výkon, trojnásobnou životnost na baterii a třicetinásobný nárůst grafického výkonu.

Počítače osazené novými procesory mohou mít zároveň poloviční tloušťku i váhu a rychleji se probouzejí z režimu spánku.

20150802_Intel_Bio-Metric_EndCap_Alt

S uvedením nové generace čipů mohou uživatelé počítat také s řadou nových funkcí. Více zařízení bude například vybaveno rozhraním Thunderbolt 3 pro USB-C. Kombinace operačního systému Windows 10 a procesorů Intel Core pak umožní využívat osobního asistenta Cortanu pro plynulejší a ještě přirozenější interakci nebo logování se do systému pomocí obličeje díky kameře RealSense.

K dispozici bude také technologie True Key, která nabízí zabezpečení při přihlašování do zařízení a na webové stránky, aniž by si uživatel musel pro každou stránku pamatovat heslo.

Jak samotné čipy, tak i nová zařízení na platformě Skylake se již brzy ve větší míře objeví v e-shopech jako Alza, CZC či T.S.Bohemia. Na předvánočním trhu budou dostupné zejména přístroje značek Acer, Asus, Dell, HP, Lenovo a MSI.

IntelRealSense_Scenario06-1740x780

Zdroj: Intel TZ

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře