Pátek, 12 dubna, 2024
DomůNovinkyNa CES 2013 byl představen první mobil s operačním systémem Firefox

Na CES 2013 byl představen první mobil s operačním systémem Firefox

Veletrh CES 2013 přinesl dosud spoustu nových mobilních telefonů s Androidem a Windows Phone. ZTE se ve spolupráci se společnosti Mozilla však vrhlo proti proudu a odhalilo první model s operačním systémem Firefox. Mladou platformu jsme si mohli vůbec poprvé prohlédnout už v únoru v Barceloně, kde ji předváděla na svém prototypu Telefónica.

Výbava předsériového vzorku ZTE je na dnešní poměry poměrně skromná. Telefon měl pouze 3,5palcový displej s WVGA rozlišením 480 × 800 obrazových bodů, bil v něm procesor typu ARMv6, obsahoval 256 MB RAM a pětimegapixelový fotoaparát.

Podle redaktorů Engadget působil telefon v ruce poměrně laciným dojmem. Přepínání mezi aplikacemi ale bylo údajně rychlé a vzorek zvládal všechny úkony bez sebevětších problémů. Celý systém je postaven na internetovém standardu HTML5 a působí celkově jednodušším dojmem. Setkávat se s ním budeme hlavně na levnějších smartphonech.

V první polovině roku se začnou první mobily s Firefox OS prodávat na trhu v Brazílii.

Firefox

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře