Sobota, 13 dubna, 2024
DomůRecenzeNun Attack - Jeptišky proti nemrtvým

Nun Attack – Jeptišky proti nemrtvým

Tato hra naprosto mění původní a dlouho zažitou myšlenku jedné skupiny žen. Tou skupinou jsou jeptišky. V Nun Attack se nám představí jako ženy dychtící po souboji a bez sebemenšího náznaku víry zabíjí jednoho nemrtvého za druhým. Google ve svém žebříčku tuto hru označil za jednu z nejlepších roku 2012, ale zase tak slavné to nebude, přesto si tento titul drží svůj mírný nadprůměr.

Hra měla ze začátku problémy s optimalizací a tak se dost často stávalo, že se nezobrazovala na celou obrazovku nebo bylo patrné její zasekávání i na silných strojích. Tyto problémy byly po pár aktualizacích vyřešeny a tak si ji už může zahrát skoro naprostá většina lidí.

Příběh a styl hry

Může se to zdát dost zvláštní, že nehrajete za nějaké krvelačné monstrum nebo vojáka, který jako vždy zachrání celou zemi a přitom utrží pouze pár šrámů, aby se neřeklo. V této hře si zahrajete za 4 jeptišky, které se jmenují Rosa, Eva, Mandy a Olga. Poslední zmíněná by si to hladce mohla rozdat proti Rockymu v ringu a z přehledem by vyhrála, protože vývojáři z ní udělali pořádného siláka. Ale proč tyto 4 jeptišky zabíjí nemrtvé? Je to kvůli jejich bývalé sestře, tedy páté jeptišce, která touží po ovládnutí světa a protože ví, že by to sama nedokázala, přivolala si na pomoc nemrtvé. To samozřejmě jeptišky nemohou dovolit a vyráží tak na souboj s hordou různých kostlivců a dalšími nemrtvými.

Každá jeptiška nabízí speciální schopnost, jako je třeba léčení nebo rozdvojení se. Tyto schopnost jdou postupem hry vylepšovat. Ve hře naleznete přes 80 druhů zbraní, tedy 20 pro jednu jeptišku, přičemž například pro Olgu jsou určené těžkotonážní. Zbraně si také můžete vylepšit a tím získáte lepší údernost nebo menší časový rozptyl mezi vyslanými kulkami. Pokud už si opravdu nebudete vědět rady, jak zabíjet monstra, můžete použít 7 silných kouzel, které zabijí vše, co jim stojí v cestě.

Hra nabídne celkově 40 levelů a cirka 150 bitev. Po deseti levelech vždy přijde souboj s bossem v dané lokaci, ale než se k němu dostanete, musíte absolvovat dlouhé kolo.

Systém souboje

Zpočátku vypadá vše dost průměrně, ale to se brzy změní. Každé kolo se skládá z cesty, kterou musíte projít. Sestry ovládáte tak, že je označíte a potom tažením přetáhnete na místo, kam se mají jeptišky vydat. Samotné zabíjení nemrtvých potom funguje na stejném principu. Do pomyslné arény s kostlivci se dostanete tak, že půjdete po cestě do té doby, než narazíte na nějakou hrobku nebo nějaký náhrobek. Potom se hra přepne právě do arény a váš úkol je jasný. Zabít vše co se vám pokusí ublížit. Útoky na vás hra chrlí zleva i zprava a tak je někdy ovládání kvůli všem těm tahům, dost obtížné.

Grafika a zvuk

V této hře o grafiku ani tak nejde, ale i takNun Attack nabídne velmi slušné grafické zpracování. Zvuk je už na tom zcela jinak. Akční prvky nejsou kdovíjak skvěle zvládnuté a tak se dočkáme pouze plochých výstřelů nebo výbuchu bomb.

Mikrotransakce

Tak jako již v každé hře i tady se setkáte s okénky, které vám nabízí za reálné peníze koupi lepší zbraně nebo jen doplnění zlata do pokladničky. Naštěstí jejich koupě není nutnost a hru si v klidu můžete užívat zcela zadarmo.

Závěr

Co říci na konec? Hra je to vskutku dobrá, ale během roku 2012 se objevilo plno mnohem lepších titulů a tak trochu nechápu, proč Google tuto hru označil za jednu z nejlepších. Nun Attack je ke stažení zdarma, ale pouze na Android. Majitelé nakousnutého jablka zaplatí za hru necelých 20 Kč.

Celkové hodnocení: 6,5/10

Android | iOS

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/Nun Attack/“/]

Jan Tipmann
Jan Tipmann
Pisálek zaměřený především na Android hry a aplikace a do nedávna redaktor ohledně novinek a recenzent zařízení. Mimo jiné rád jezdím na kole nebo hraji fotbal.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře