Pondělí, 10 června, 2024
DomůNovinkyNa Androidu se objevil nový virus, je prakticky nemožné se ho zbavit

Na Androidu se objevil nový virus, je prakticky nemožné se ho zbavit

Společnost Lookout zabývající se mobilní bezpečností uveřejnila informaci o tom, že Androidem koluje nově zjištěný virus. Ten kvůli rafinovanému počítání nelze smazat běžnou cestou.

Virus se skrývá v aplikacích typu Candy Crush Saga, Google Now, Facebook, Twitter, WhatsApp atd. Poté, když si infikovanou aplikaci do zařízení nainstalujete, na vaše ROOT zařízení přenese škodlivou aplikaci, které následně přiřadí systémová oprávnění. Výsledkem tohoto postupu je, že aplikace uživatelům znemožní s aplikací jakkoliv manipulovat, tedy jí i odinstalovat. A nelze se jí zbavit ani „shozením“ zařízení do továrního nastavení. Jedinou možností je nainstalovat základní ROM.

A jak se virus projevuje? Jakmile se pohodlně usídlí ve vašem smartphonu či tabletu, začne vám zobrazovat hromadu reklam. Ty pak samozřejmě nelze žádným způsobem vypnout, což pro méně pokročilé uživatele může znamenat úplné znehodnocení zařízení a nutnost nákupu nového kousku.

Nakonec je třeba dodat, že pokud aplikace stahujete z Google Play Store, tohoto virusu se (alespoň zatím) nemusíte obávat. Virus se nachází v infikovaných aplikacích nabízených mimo oficiální obchod. To bohužel neznamená, že aplikace v Google Play Storu by byly zcela bez závad. I v nich se občas nějaký ten virus najde.

Malware-Adware-Antivirus-360-Security-screenshot-5-840x473

Zdroj: Android Authority

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

2 KOMENTÁŘE

  1. základní ROM je myšleno to, že si musíš stáhnout oficiální nebo custom ROM do PC a přes kabel a např. flash tools nahrát novou „čistou“ ROMku do zařízení

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře