Čtvrtek, 9 května, 2024
DomůNovinkyMWC 2014: Sony ukázalo špičkovou Xperii Z2, která je voděodolná a umí...

MWC 2014: Sony ukázalo špičkovou Xperii Z2, která je voděodolná a umí natáček 4K videa

Společnost Sony oznámila příchod svého nejlepšího chytrého telefonu Xperia Z2, který je vodotěsný a vybavený fotoaparátem s podporou nahrávání 4K videí. V celosvětové distribuci bude nový model od března a to v černém, bílém a fialovém provedení. Xperia Z2 se ocitne v hledáčku hlavně těch uživatelů, kteří hledají to nejlepší.

Již velikost úhlopříčky nové Xperie Z2 dává tušit, že se novinka v hierarchii značky zařadí nad model Z1. Nový přírůstek totiž dostal Full HD panel s úhlopříčkou 5,2 palce a s podporou technologií Bravia Engine a nově i Live Colour LED.

Čtyřjádrový procesor Qualcomm Snapdragon 801 (2,3 GHz) s výkonnou grafickou jednotkou zaručují rychlou odezvu při libovolných úkonech, neskloní se ani před náročnými hrami nebo videi s vysokým datovým tokem. Vestavěnou paměť, jejíž nezanedbatelnou část uzme samotný systém Android KitKat, bude možno rozšířit paměťovou kartou microSD. Energii telefon čerpá z akumulátoru kapacity 3 200 mAh, a jeho hospodárnému využití napomůže technologie Stamina.

Fotoaparát s rozlišením 20,7 megapixelu slibuje kvalitní snímky a nechybí mu schopnost pořizovat 4 K video (3 840 × 2 160 px). Xperia Z2 také umožňuje nahrávat záznam v kvalitě 120 snímků za sekundu – má ale rozlišení pouze 1 280 × 720 obrazových bodů. Potěší dále i certifikace IP58 zajišťující voděodolnost a prachuodolnost.

Sony Xperia Z2 se začne prodávat už příští měsíc za prozatím neupřesněnou koncovou cenu.

xperia

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře