Úterý, 7 května, 2024
DomůNovinkyMotorola uvedla v Číně novinku Motoluxe XT685

Motorola uvedla v Číně novinku Motoluxe XT685

Americká Motorola uvedla na čínský trh vylepšenou verzi svého smartphonu Motoluxe. Oproti verzi s označením XT615 novinka přináší tamním uživatelům o něco málo výkonnější hardware a novější verzi operačního systému Google Android.

Nominální frekvence jednojádrového procesoru byla z původních 800 MHz navýšena na rovný 1 GHz. Android 2.3 Gingerbread pak nahradila novější verze Ice Cream Sandwich. Právě neaktuální systém byl největší slabinou jinak vcelku podařeného zařízení.

Motoluxe XT685 dále nabídne čtyřpalcový displej s WVGA rozlišením, osmigemapixelový fotoaparát a 1 GB uživatelské paměti. Na stejném místě (v levé spodní části) pak zůstala i netradiční notifikační dioda.

V Číně se nový model prodává v hnědé a bílé barvě za cenu 1999 jüanů, což je v přepočtu přibližně 6500 korun. Jestli bude někdy v budoucnu dostupný také v Evropě je nepravděpodobné.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře