Čtvrtek, 20 června, 2024
DomůNovinkyRetině po krku! Samsung oznámil OLED displej s jemností 350 ppi

Retině po krku! Samsung oznámil OLED displej s jemností 350 ppi

K hlavním přednostem displejů, které Apple používá u svých posledních dvou generací iPhonů, patří vysoké rozlišení. Android, respektive jednotliví výrobci konturují AMOLED a SuperLCD panely s HD rozlišením, avšak pouze u větších zařízení, které ne každému vyhovují.

Nicméně konečně se zdá, že se blýská na lepší časy, tedy alespoň u Samsungu, který oznámil, že se mu díky pokroku v oblasti kovových masek (fine metal mask, FMM) podařilo v laboratořích vyvinout AMOLED displej s RGB maticí (nikoli kritizovanou Pentile) a jemností 350 ppi (Pixel Per Inch). Konečně tak padla jedna z posledních nevýhod AMOLED displejů oproti konkurenčním řešením.

Kdy se dočkáme nasazení tohoto typu obrazovek v reálných zařízeních ale upřesněno nebylo. Dle nás by se tak mohlo stát již ve druhé polovině příštího roku, kdy Samsung s největší pravděpodobností uvede nástupce jednoho z nejlepších smartphonů současnosti, Galaxy S III.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře