Pátek, 21 června, 2024
DomůRecenzeModern Combat 4: Zero Hour ? Nejočekávanější FPS je tady!

Modern Combat 4: Zero Hour ? Nejočekávanější FPS je tady!

RECENZE: Třikrát hurá! V App Storu a Google Play se konečně objevil herní titul Modern Combat 4: Zero Hour, který společně s N.O.V.A. 3 a projektem Infinity Blade: Dungeons (který byl bohužel odložen na rok 2013), zamotal svými trailery hlavu hráčům po celém světě. Ti pak následně nespali nedočkavostí, než se ta či ona hra konečně pro jejich systém objeví. Poté, co jsem ?protočil? N.O.V.U.3 (recenze) i Modern Combat 4, mohu říct, že obě hry se neskutečně povedly, i když vítězem v mých očích se stává Modern Combat 4: Zero Hour!

Super příběh, bravurně vymyšlená úprava zbraní, úžasná grafika, nepopsatelná atmosféra? Toto je jen pár superlativ, které proběhly hlavou při hraní této akční pecky. Tak, jako hráči počítačových her umírají touhou zahrát si nejnovější tituly typu Call of Duty, Borderlands, Crysis , Diablo apod., tak my, zapřísáhlí pařani ze sféry iOS a Android maniaků, čekáme na tituly jako Infinity Blade, N.O.V.A., Modern Combat, Dungeon Hunter nebo Real Racing. Věřím, že pokud si někdo Modern Combat 4 zahraje, bude stejně nadšený jako já. Tak si pojďme něco málo povědět něco o této pecce! (pozor! recenze vám může prozradit některé části příběhu! Proto je text s touto částí označen červenou barvou.)

MODERN COMBAT 4 ZERO HOUR

Hratelnost 9,5/10

Hra předčila má velká očekávání. Modern Combat 3: Fallen Nation se pyšnil oceněním nejlepší FPS akce serveru IGN a věřím, že tomu jinak nebude ani u pokračování. Příběh nás zavede na mnoho míst na světě ? do Španělska, Antarktidy či U.S.A. Celý příběh začíná vyloděním na ostrově, kde se nalézá teroristická skupina SGS vedená bývalým vojákem Edwardem Pagem, který se objevil již ve třetím díle a prorokoval své plány slovy: ?Ani netušíte, jak daleko jsem schopný zajít.? . V několika levelech se dostanete právě do jeho kůže a sami budete tvořit příběh, který se vyvíjí opravdu zajímavě, avšak bohužel pro neznalce anglického jazyka naprosto nepochopitelně.

Také několik nepříliš bystrých hráčů může zmást to, že mise za  ?zlo? nejsou nijak odděleny od misí za ?dobro?. Jen vám problikne na obrazovce krátký úvod, ve kterém si musíte rychle stihnout přečíst za koho vlastně v té či oné misi hrajete. Vůbec by hře neuškodilo, kdyby měla klasicky rozdělené mise barvami ? za teroristy červeně, za vládu modře.

Jak jsem již řekl, v několika misích si zahrajete za Edward Page, teroristu, který rozhodně není žádné ořezávátko a jenž chce vyhladit část lidstva a tím napomoci svržení ?globální nadvlády politiků?. A jak že  toho chce dosáhnout? Odpověď je jednoduchá H5N1. Ve své tajné laboratoři na Antarktidě vyvinul nový genetický kmen tohoto viru a hodlá ho rozšířit po planetě za pomoci raket. Aby toho nebylo málo, v jedné z misí si s ním stáhnete tajné přístupové kódy k raketovému systému a máte ?defakto? v moci jaderný arzenál Spojených států. Do cesty se vám však připlete  Joel Blake (postava za kterou hrajete od začátku hry), voják, který nahradil vás Edwarda ve vojenské jednotce Phantom, a snaží se vaše plány zhatit.  No, není to nic lehkého a pokud vás zajímá, jak to celé dopadne, tak si hru určitě zahrajte.

Co se mi na hře opravdu líbilo, je možnost vlastní úpravy zbraní. Za herní kredity, které si během hry nasbíráte (sbírají se poměrně lehce, jelikož jsou odměnou za zabití každého nepřítele), si můžete dokoupit větší zásobník, kolimátory, pažby, rukojeti a speciální munici. Úpravy je možno provádět přímo ve hře, takže nemusíte čekat, až skončí mise a dostanete se do menu.

Dalším aspektem hry, který mě přesvědčil označit MC 4 jako mou nejoblíbenější FPS, je jednoznačně multiplayer. Ten se vývojářům opravdu povedl. Skvělá hratelnost díky rozmanitosti map, mnoha režimům, úpravě herního profilu skrze změny avatarů, popisků, zvuků, levelování a úpravě zbraní, je ještě umocněna poměrně vysokým počtem hráčů v jakoukoliv denní dobu (hrát jsem zkoušel jak ráno okolo deváte hodiny, tak odpoledne okolo třetí a dokonce i ve čtyři hodiny ráno nebyl problém najít dostatečný počet hráčů pro hru).

Multiplayer je vysoce návykový. Díky bohu není zatím nijak znatelně cítit potřeba dokupování herních kreditů, která stejně dostáváte za odehrané hry, plnění misí a úkolů, a za zabití nepřátel. Troufám si říct že Modern Combat 4 má multiplayer na úrovni, o které si mohou některé hry pro počítače nebo konzole nechat jen zdát.

Grafické zpracování 9/10

Hra od třetího dílu neprodělala zase tak obrovský skok, jak tomu bylo od druhého k třetímu, ale i tak si nebudete stěžovat. Zbraně jsou skvěle propracované, mají vysoké rozlišení, nikde ve hře se nesetkáte s odfláknutou texturou, (redakční poznatek: Všimněte si, že se prezident spojených států dosti podobá herci Marku Harmonovi z NCIS 🙂 )

Videosekvence mají taktéž dobrou kvalitu, efekty se opravdu povedly, např. hned v první misi, když se vylodíte na pláži, můžete vidět ohromující efekt doutnajícího ostrova. Nepřátele mají různé podoby a to vše jede bez větších problémů i na redakčním iPodu Touch 4G (sem tam se hra na 3 sekundy hned po začátku mise, nebo při návratu z hlavní nabídky iPodu, sekala, ale pak bylo vše v naprostém pořádku).

Zvuky 10/10

Zde hře není co vytknout. Zvuky zbraní jsou reálné, vojáci v boji řvou, nadávají a projevují své emoce. Po zvukové stránce paráda!

Ovládání 7/10

Zde už to bohužel není žádná sláva. Celkem dlouho mi zabralo, než jsem jsme se s HUDem zžil natolik, aby mi vyhovoval. Někdy to může být opravdu složité, ale je to jen o zvyku a když jsem měl odehraných pár hodin, tak jsem bezproblémově stíhal veškeré akce ve hře.

Sečteno podtrženo:

Modern Combat 4: Zero Hour vám mohu jen a jen doporučit. Hra nabízí jak skvělý multiplayer, tak i singleplyer. Ani na sekundu proto neváhejte a těch necelých 135 korun s klidným srdcem zaplaťte. Opravdu dlouho jsem nahrál řežbu, která by mne takto bavila. Ale pokud stejně váháte a ani mé argumenty vás nepřesvědčily, určitě si počkejte na Vánoční slevy. Ty jistě přijdou a budou výrazné. Modern Combat 4: Zero Hour vyšlo pro iOS (kupujte zde) a Android (kupujte zde).

Daniel Brázdil
Daniel Brázdilhttp://www.facebook.com/profile.php?id=100000501301245
Student střední školy se slabostí pro veškeré herní platformy, obzvláště pak pro Windows Phone.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře