Sobota, 20 dubna, 2024
DomůNovinkyMobilní Windows 10 časem někdy zpomalí, spuštění aplikací pak trvá celou věčnost

Mobilní Windows 10 časem někdy zpomalí, spuštění aplikací pak trvá celou věčnost

Někteří členové programu Windows Insider hlásí, že testovací verze Windows 10 Mobile (sestavení 10536) se v průběhu používání někdy výrazně zpomalí. Často prý dochází k výrazným prodlevám v načítání aplikací, které na spuštění potřebují až několik desítek sekund. Některé uživatele navíc trápí také zvýšená spotřeba baterie a nadměrné zahřívání.

S tímto stavem Microsoft spokojený být určitě nemůže. Na druhou stranu, dokud se jedná o chyby v testovacích vydáních Windows 10 Mobile, nemají uživatelé nějaký zásadní důvod k panice. Důležité bude, aby se vývojářům povedlo vše vyladit do vydání finální verze systému. To, že americká firma o problémech ví a pracuje na jejich nápravě, potvrdil Gabriel Aul.

Microsoft před nedávnem uvedl, že vypouštění aktualizací s Windows 10 Mobile pro současné telefony bude zahájeno v prosinci letošního roku. Update by měl probíhat postupně, tedy ne pro všechny telefony bude upgrade dostupný ještě letos, velká většina z nich mobilní desítky proto zřejmě dostane až v příštím roce.

59as

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře