Čtvrtek, 11 dubna, 2024
DomůNovinkyMobilní vývojáři STRV pořádají pro programátory unikátní Hackathon v Praze a San...

Mobilní vývojáři STRV pořádají pro programátory unikátní Hackathon v Praze a San Francisku

Český start-up STRV, který se věnuje vývoji mobilních aplikací, připravuje unikátní akci s názvem Apple Watch Hackathon, která se uskuteční 9. května v Praze a o týden později i v San Francisku. Akce je určena především vývojářům a designérům mobilních aplikací pro operační systém iOS.

Součástí pražského Apple Watch Hackathon, který se koná v kancelářích STRV ve Slovanském domě, bude přednáška věnovaná hodinkám Applu, představení vývojářského balíčku WatchKit, ale především několikahodinový blok věnovaný samotnému programování. Po celou dobu Hackathonu budou soutěžním týmům, které budou moci být složeny z maximálně dvou lidí, k dispozici specialisté a mentoři z STRV.

O nejlepších aplikacích, které v rámci Hackathonu vzniknou, následně rozhodne porota složená z expertů STRV a předních jmen technologické scény v České republice, například Igora Třesníla, zakladatele společnosti Lunchtime, který ji před nedávnem prodal indickému gigantu Zomato za částku bezmála 100 milionů korun. Dalším z porotců bude například Ondřej Raška, spoluzakladatel internetového impéria Miton.

„Ačkoli jsou Apple Watch často podceňovány, přinesou bezesporu úplně nový segment mobilních aplikací a jejich následného využití. Chceme špičkám v oboru více přiblížit možnosti práce s touto technologií. Zároveň chceme Hackathonem a dalšími připravovanými akcemi posilovat vývojářskou komunitu v České republice. Věřím, že pro české vývojáře bude také zajímavé srovnání s vývojáři působícími v Silicon Valley,“ říká k akci Martin Štáva, spoluzakladatel a technický ředitel STRV.

Kdy: sobota 9. května 2015

Kde: STRV, Na Příkopě 859/22, budova E, 4. patro

Další informace o start-upu STRV najdete na webových stránkách.

apple-watch-apps

 

Zdroj: TZ STRV

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře