Čtvrtek, 11 dubna, 2024
DomůNovinkyTablety Google Nexus 7 umírají při aktualizacích, stanou se naprosto nepoužitelnými

Tablety Google Nexus 7 umírají při aktualizacích, stanou se naprosto nepoužitelnými

Tablety z rodiny Nexus, kterou zastřešuje společnost Google, se vždy vyznačovaly poměrně vysokou kvalitou a hlavně brzkými aktualizacemi. Tablety totiž (díky distribuci přímo od Google) dostávají aktualizace mezi prvními. Ne vždy se ale aktualizovat vyplatí.

V poslední době se totiž na sociálních sítích doslova rozjel hashtag #Nexus7bricked, který shromažďuje uživatele, kterým umřel tablet Nexus 7 při aktualizaci. Dle příspěvků, co lze na sociálních sítích nalézt, se jedná jak o první generaci tabletu (model 2012), tak i o druhou generaci (model 2013).

Problém nastává při aktualizaci na Android 5.0.2, přičemž tablet se umí zaseknout na obrazovce s logem Google a přestane se načítat. Někteří uživatelé, kteří mají ve svém tabletu nahrané recovery menu, zjistili, že v tabletu se záhadně ztratí všechny oddíly.

Zároveň ale fanoušci přišli i s řešením. Pokud tuto verzi systému máte na svém tabletu, nedovolte, aby se Vám zařízení vypnulo (např. z důvodu slabé baterie), popřípadě jej nevypínejte ani Vy.

Dle ohlasů, co lze nalézt na sociálních sítích, totiž tímto problémem trpí jen Android 5.0.2, přičemž v této době by měla býti zahájena distribuce Androidu 5.1. Oprava problému tedy nebude trvat snad dlouho.

Android-5.0.2-Lollipop-comes-to-Google-Nexus-7-3G-2

Další články

1 komentář

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře