Pondělí, 15 dubna, 2024
DomůRecenzeMobilní aplikace zdarma, které jednou oceníte #5

Mobilní aplikace zdarma, které jednou oceníte #5

Opět jsme pro vás prolistovali Google Play s App Store a přinášíme vám výběr těch aplikací, které nás nějakým způsobem zaujaly. My testujeme, vy užíváte. Tady jsou.

Bloomberg

Od založení agentury na ekonomické zpravodajství Bloomberg (Michael Boomberg) uplynulo už více jak třicet let, stále se však jedná o jednoho z největšího hráčů na trhu s informacemi a to jak pro malé investory, tak i hedgeové fondy. Ano, Bloomberg jsou především zprávy z burzy a business prostředí, ale poskytne vám rovněž kvalitní články ze světa politiky, sportu, vědy, práva, technologií a dalších segmentů. Aplikace vám rovněž nabídne live (evropské) vysílání zpráv.

Pokud se zajímáte o komoditní trhy nebo indexy, jistě oceníte možnost si je všechny přímo v aplikaci zobrazit a zkoumat jejich vývoj, popřípadě některý z trhů si přidat do Watchlistu.

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/Bloomberg/“/]

[appbox appstore 281941097]

[appbox googleplay id=com.bloomberg.android.plus&hl=cs ]

Naučte se mluvit cizími jazyky

Language, die Spreche, langue, lingua. Kolik jazyků umíš, tolikrát jsi člověkem. Tak praví jedno staré české přísloví, které platí obzvláště v dnešní době. Nicméně Naučte se mluvit cizími jazyky není ten typ aplikace, se kterou byste si prošli všemi úrovněmi znalosti jazyka. Spíše slouží jako takový „tahák“ při první návštěvě některé ze zahraničních destinací nebo když se chcete naučit základním pravidlům a frázím jazyka.

Po spuštění si vyberete výchozí jazyk pro veškeré fráze a slovíčka. Bohužel zde chybí čeština. Takže předpokladem k tomu, abyste se mohli učit některému ze světových jazyků, je znalost alespoň angličtiny. Na výběr máte celkem z 24 jazyků. Nechybí mezi nimi čínština, němčina, dánština, italština, japonština, portugalština a spousty dalších. Pokud nemáte ponětí, jakým úředním jazykem se mluví v některé ze zemí, můžete si seznam dostupných jazyků uspořádat podle zemí. Těch je v aplikaci až 58. Tento seznam vám kromě tamní mluvy prozradí i základní zeměpisné údaje plus něco navíc, například telefonní předvolbu nebo časové pásmo. Aplikace běží i bez nutnosti připojení k síti. Pro poslechnutí fráze prostřednictvím nahrávky je však připojení nezbytné.

Abeceda

Kromě abecedy v latince se pod každým písmem nachází i jeho výslovnost v daném jazyce.

Čísla

Ty zde samozřejmě nesmí chybět. Stejně jako u abecedy, tak i pod každým číslem se nachází gramatický přepis.

Datum

Den, týden, měsíc, rok, letní období, dny v týdnu a měsíce. Dostává se nám možnost si u jednotlivých slov poslechnout jejich výslovnost.

Udávání času

Základní slovní zásoba k udávání časových horizontů (dříve, později, ráno, večer). Také se zde objevují první jednoduché fráze, jako je třeba: Je pět minut po 1 hodině. Je deset hodin večer. Banka otevírá v 9:30 a další.

Pozdravy

Univerzální fráze jak začít a také jak ukončit konverzaci.

Dále zde najdete fráze, které oceníte při cestování letadlem, vlakem nebo autobusem. A v neposlední řadě tu jsou fráze pro ubytování v hotelu, návštěvy restaurace, policejní stanice a nemocnice.

[appbox googleplay id=com.usefull.phrasestranslate&hl=cs]

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/Naute se mluvit jinmi jazyky/“/]

Confide

Snapchat a jeho pravidlo 30 sekund u zpráv, které se poté smažou, asi netřeba představovat. Nyní mi ale dovolte vám seznámit vás s Confide. Jedná se o messenger prostřednictvím kterého můžete zasílat pouze textový obsah. Vyberete adresáta zprávy, napíšete co máte na srdci a odešlete. Příjemci se následně zobrazí, že od vás obdržel zprávu. Poté, co ji otevře, je text skryt za oranžové pole a musí jej za pomocí prstu odkrývat slovo od slova. S tím, že jakmile se přesune k dalšímu slovu, předešlé slovo se skryje za šedou výplň. Aplikace bere soukromí a bezpečí uživatelů vážně, a tak ani neumožňuje udělat screenshot obrazovky spolu se zprávou. Pokud se o to pokusíte, bude odesilatel zprávy o tomto kroku informován.

[appbox appstore id779883419]

[appbox googleplay id=cm.confide.android&hl=cs]

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/Confide/“/]

První pomoc

Pokud některá z aplikací patří do tohoto výběru, tak je to bezesporu právě tato. Ke konci minulého roku vypustil Červený Kříž na iTunes a GooglePlay aplikaci První pomoc, jejíž obsah je rozdělen do tří složek – naučte se, v nouzi a připravte se. To, co se nám na službě líbí, je její komplexnost. Nejenom že vám krok po kroku řekne co dělat, když nastane u osoby alergická reakce, bezvědomí, hypoglykémie, dušení a celá řada dalších situací, ale dá vám i možnost otestovat vaše znalosti o první pomoci. Například u krvácení – jaký materiál je nejlepší na překrytí rány. Dokonce i tísňovou linku můžete vytáčet přímo z aplikace. Uživatelé najdou i praktické rady, co dělat při mimořádných událostech jako jsou povodně, chřipková epidemie nebo různé formy extrémního počasí.

[appbox appstore id718278244]

[appbox googleplay id=com.cube.gdpc.cze]

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/Prvn pomoc/“/]

Nauč se Pravopis

Doba, kdy vás češtinářka bombardovala diktáty na koncovky a vyjmenovaná slova, je už pravděpodobně u většiny z vás minulostí. Ať už jste to zvládali na výbornou nebo prolezli, jak učitelky s oblibou říkají, s odřenýma ušima, pravopis je něco, čemu se zkrátka nikdo z nás v životě nevyhne. A navíc moment, kdy za vámi přiběhnou vaše ratolesti a poprosí vás, abyste jim pomohli opravit jejich diktát a vy nevíte, která bi/yje, je snad jeden z nejtrapnějších okamžiků každého rodiče.

Díky aplikaci si promrskáte všechny (hrůzy) úskalí, které skrývá náš překrásný český jazyk. Koncovky i/y, s/z, vyjmenovaná slova, bě/bje, vě/vje, pě, mě/mně, ů/ú, malá velká písmena a další. Žáci základních škol jistě ocení část s názvem Taháky, díky které si poradí s vzory a vyjmenovanými slovy. Možnost vytvářet si testy na tu problematiku, kterou nezvládám, také jistě potěší nejednoho propadlíka.

[appbox appstore id736584185]

[appbox googleplay id=nauc.se.cesky&hl=cs]

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/Pravopis/“/]

Mega

Už z názvu si můžete odvodit, kdo stojí za tímhle počinem. Je jim Kim Dotcom. Nejspíš jeden z prvních lidí, co si vydobyl v internetové branži titul piráta, hrdiny a psance najednou.

Mega se pyšní třemi věcmi, které by vás jako uživatele měly zajímat.

  • První z nich je tzv. Zero-Knowledge Policy. Ta v praxi funguje tak, že ještě před samotným nahráním souboru, služba soubory zašifruje. Takže soubory, které nahrajete, jsou již zašifrovány a nikdo je nemůže rozšifrovat a nahlížet do nich. Dokonce ani správci Mega, což by jim mělo zaručit, že budou z obliga a nebudou odpovědní za obsah co uživatelé nahráli. Soubory jsou přístupné pouze vám a lidem, kterým umožníte k ním přístup.
  • Mega prohlašuje, že žádný z jejich souborů nebude na jejich servech uložen víc jak jednou.
  • Dá vám zdarma 50 GB uložiště. Pokud byste chtěli přejít na placenou službu, počítejte s poplatek v rozmezí 10 až 30 euro měsíčně.

[appbox appstore id706857885]

[appbox googleplay id=com.flyingottersoftware.mega]

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/Mega/“/]

Patrik Neto
Patrik Neto
Redaktor, který se zaměřuje na aplikace a hry především na platformě Android. Taktéž fanoušek informačních technologií obecně.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře