Středa, 17 dubna, 2024
DomůNovinkyStudie: Mobil bude v roce 2020 vlastnit 9 z 10 lidí

Studie: Mobil bude v roce 2020 vlastnit 9 z 10 lidí

V roce 2020 bude mít mobilní telefon 90 procent světové populace starší šesti let. Předpokládá se, že počet majitelů chytrých telefonů překročí celosvětově 6,1 miliardy. Vyplývá to z posledního vydání Ericsson Mobility Reportu.

„Padající ceny mobilních telefonů, spolu s vylepšenou použitelností a zvyšujícím se pokrytí signálem mobilních sítí, jsou faktory, které dělají z mobilních technologií globální fenomén, který bude brzy dostupný pro naprostou většinu světové populace, bez ohledu na věk a region,“ říká Rima Qureshi, Senior Vice President, Chief Strategy Office a Head of M&A společnosti Ericsson. „Ericsson Mobility Report ukazuje, že v roce 2020 bude svět propojený tak jak nikdy dříve,“ dodává Qureshi.

Růst využívání chytrých telefonů pokračuje, kdy 65-70 procent prodaných telefonů ve třetím čtvrtletí tohoto roku tvoří právě ony, v porovnání s 55 procenty ve stejném čtvrtletí roku 2013. Navzdory rostoucímu podílu chytrých telefonů na celkových prodejích, z Mobility Reportu vyplývá, že je zde stále mnoho prostoru pro růst celého sektoru.

Chytré telefony na celém světě v tuto chvíli využívá pouze 37 procent zákazníků mobilních operátorů, což znamená, že spousta zákazníků zatím nevyměnila svůj starý telefon za nový, s mnohem více funkcemi a bohatými možnostmi mobilního internetu.

Ericsson Mobility Report odhaduje, že v dalších letech vzroste počet zákazníků mobilních operátorů s chytrými telefony z dnešních 2,7 miliardy na 6,1 miliardy v roce 2020.

1a

 

 

Zdroj: TZ

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

1 komentář

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře