Neděle, 14 dubna, 2024
DomůRecenzeTrello – Skvělý organizér pro malé a střední projekty

Trello – Skvělý organizér pro malé a střední projekty

Máte před sebou složitější úkol a potřebujete si jeho jednotlivé kroky rozplánovat? Nebo snad chcete zorganizovat skupinku externích spolupracovníků, kteří nejen že nesedí ve společné kanceláři, ale navíc se nestýkají, neboť jsou rozstrkaní po celé republice, ne-li přímo po celém světě? Potom by vám mohlo pomoci Trello.

Známe to asi všichni. I organizování menších projektů může být náročné. Někde se něco pokazí, nedej bože na něco zapomeneme a už se to s námi veze. Trello však všem těmto nástrahám zatrhne tipec. Jedná se o šikovný prográmek, který vám pomůže zorganizovat jakýkoliv úkol, či malý až středně velký projekt do těch nejmenších detailů.

Jak to funguje?

Stáhnete si a naistalujete aplikaci Trello do svého telefonu či tabletu, případně si otevřete stránky Trella na internetu a zaregistrujete se. Po přihlášení na svůj účet se pak dostanete na úvodní obrazovku, z níž můžete založit nový projekt.

Do projektu následně podle potřeby přidáváte či odebíráte karty. Do nich pak můžete vkládat seznamy, jež lze jednotlivými uživateli postupně odškrtávat, nebo například fotografie, či sdílené dokumenty. Existuje ovšem celá řada dalších možností.

Karty si lze přetvářet k obrazu svému například přiřazováním barevných štítků, vytyčování data na provedení úkolu, nebo samotného pojmenovávání. K jednotlivým kartám nakonec můžete pozvat další účastníky, kteří u jednotlivých úkolů mohou komunikovat, nebo s nimi operovat jiným způsobem (výměna dokumentů, odškrtávání úkolů atd.). Vedle toho Trello zajistí, že každý přizvaný účastník je mailem včas informován o novém dění na kartě, ať už se jedná o novou poznámku, nově odškrtnutý úkol, či snad nově nasdílenou fotografii.

trello-1

Zakladatel projektu samozřejmě může dát jednotlivým členům pozvání do různých částí projektu, čímž se dopravujete ještě větší přehlednosti jak ze strany vaší, tak i ze strany účastníků projektu, v krajním případě tím pak zamezíte nepovolaným osobám přístup k informacím, jež by měly být jejich zrakům z jakéhokoliv důvodu schovány.

Nakonec musím dodat, že projekty vytvořené v Trellu, ať už na webových stránkách či v příslušné mobilní aplikaci, lze vytisknout, sdílet, případně úplně smazat.

Počet souběžné běžících projektů v Trellu je neomezen. Taktéž je neomezen počet lidí, kteří k jednotlivým projektům dostanou přístup, z vlastních zkušeností však musím říci, že Trello se hodí spíše pro menší a střední projekty čítající tak do 30 lidí. Při větší účasti se pak projekty v něm vytvořené mohou stát nepřehledné, což platí zvláště v případě, že lidé se příliš neznají a nevědí, co se po nich tímto řešením vlastně požaduje.

trello-2

Vlastní poznatky z používání organizačního programu Trello

S Trellem jsem se setkala poměrně nedávno při organizaci uzávěrky jednoho časopisu a musím říci, že mi na první pohled učarovalo. Díky názornému tutoriálu se rychle seznámíte s většinou jeho zákonitostí a ten zbytek dopilujete bez problémů za pochodu. Hlavní předností Trella je totiž opravdu jednoduché a přístupné uživatelské rozhraní, s ním ž si poradí i jen průměrný uživatel PC.

Další přednost vidím v rychlé a nenáročné registraci, která vám nabídne i možnost připojit se skrze účet Google Play, či obdobu iOS.

Zdaleka největší předností Trella je ovšem skutečnost, že je k dispozici ke stažení i užívání zcela zdarma. Ano, pokud si za něj pár korun připlatíte, dostanete k dobru pár dodatečných funkcí, nejedná se však o nic, bez čeho byste se nemohli obejít. Pokud hledáte řešení pro organizaci svých projektů, doporučuji vám, abyste se s Trellem alespoň letmo seznámili. Je totiž docela možné, že vám také učaruje.

https://www.youtube.com/watch?v=_b5ad_ED72w&list=UUNrr66WP-3ulk2fAWH_IKfw

[appbox googleplay com.trello]

[appbox appstore 461504587]

Na webové stránky Trella se dostanete skrze odkaz zde.

Lucie Jiříková
Lucie Jiříková
Redaktorka na volné noze se zájmem o mobilní technologie, videohry, knihy, sport a zdravý životní styl.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře