Sobota, 22 června, 2024
DomůNovinkyMinecraft je nejpopulárnější hra na Youtube, tvrdí průzkum

Minecraft je nejpopulárnější hra na Youtube, tvrdí průzkum

Běžní lidé vnímají Youtube jako místo pro pobavení, vedle toho ovšem existuje skupina lidí, která tamtéž vydělává obrovské peníze. A kvůli těmto lidem se o Youtube zajímají také společnosti, které se živí průzkumem trhu. 

Tak například Newzoo nedávno uveřejnila výsledky studie, zabývající se tendencemi uživatelů Youtube. Z těchto výsledků je patrné, že mezi prvními 20 nejsledovanějšími Youtubovými kanály jsou v 96,6% zastoupena videa věnující se hrám a hraní.

Videoherním kanálům pak s přehledem kraluje Minecraft. Videa s kostičkovaným hitem měsíčně vygenerují 2395 milionů shlédnutí. Z celkového objemu 96,6% je mu tedy věnováno rovných 41% videí.

Na druhém místě žebříčku, ovšem s opravdu velkým odstupem za Minecraftem se umístila videa z městské akce GTA V (790 milionů měsíčních zhlédnutí a 14% podíl v top 20) a na třetím místě videa ze sportovní hry FIFA (368 milionů shlédnutí a 6% podíl v top 20). Zbylé hry pak mají na celkovém objemu v top 20 čistě kosmetický podíl, i když četnost měsíčních shlédnutí se taktéž počítá na miliony.

Všechny údaje najdete v přehledné tabulce:

nesledovanejsi-videa-na-youtubeZdroj: Newzoo

 

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře