Pátek, 10 května, 2024
DomůNovinkyMicrosoft výrazně zredukuje datové balíčky na OneDrive. Lidé je prý zneužívali

Microsoft výrazně zredukuje datové balíčky na OneDrive. Lidé je prý zneužívali

Americká softwarová společnost od příštího roku změní podmínky pro využívání cloudových služeb OneDrive. Zcela zruší neomezené úložiště, které nabízela jako součást kancelářského balíku Office 365. Citelně také sníží limit bezplatného OneDrive.

Microsoft oznámil podstatné změny v ceníku a v kapacitě svého cloudového úložiště OneDrive. Pohorší si úplně všichni. Od příštího roku budou mít uživatelé základního úložiště k dispozici jen 5 GB zdarma (dosud 15 GB) a zároveň dojde ke zrušení bonusu za synchronizaci z fotoaparátu. Pokud máte na svém účtu více dat, budete mít po zavedení nových podmínek 12 měsíců na to, abyste si svá data uložili jinam.

Kromě toho firma přestane také nabízet neomezenou kapacitu úložiště na OneDrive pro předplatitele služeb Office 365 Home, Personal nebo University. Nově zde bude dostupný pouze 1 TB prostoru. Údajně tuto nabídku ruší kvůli tomu, že někteří uživatelé na úložiště nahrávali příliš mnoho dat. Pokud uživatelé hranici 1 TB překračují, dostanou rok na přesun svých dat.

Zároveň Microsoft také ruší balíčky v kapacitách 100 GB a 200 GB. Začátkem příštího roku budou nahrazeny novým balíčkem 50GB kapacity za 1,99 dolaru (46 korun) měsíčně, ale tato změna se týká jen nových uživatelů, současným předplatitelům se limity nezmění.

onedrive

Zdroj: Microsoft

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

1 komentář

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře