Pátek, 10 května, 2024
DomůNovinkyMeizu Pro 5 mini už není tajemstvím. Je to „drobeček“ s desetijádrovým...

Meizu Pro 5 mini už není tajemstvím. Je to „drobeček“ s desetijádrovým procesorem

Meizu zopakuje strategii známou i od dalších výrobců a začne prodávat zmenšenou verzi svého špičkového modelu Pro 5. Její specifikace už unikla na internet.

Podobu i výbavu telefonu, který uspokojí lidi hledající kompaktní a přitom výkonný telefon, známe díky serveru phonearena.com. Jestliže „velké“ Meizu Pro 5 má špičkový 5,7palcový displej, tak mini provedení bude samozřejmě skromnější. Dotykový panel doroste jen do velikosti 4,7 palce a poskytne Full HD rozlišení. (1 920 × 1 080 bodů).

Srdcem smartphonu bude desetijádrový procesor Helio X20 od MediaTeku. Takže výkonu na spuštění náročných her a aplikací by mělo být dostatek. Z další výbavy toho už moc ven neuniklo, ale mluví se o kovovém těle, 3 GB RAM a 32GB/64GB uživatelské paměti.

Představení Pro 5 mini se očekává v následujících měsících. Za variantu s 32 GB bychom mohli zaplatit 315 dolarů (zhruba 9 500 Kč s DPH), model s 64GB pamětí má stát 394 dolarů (11 500 Kč).

1

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře