Úterý, 14 května, 2024
DomůNovinkyFacebook chce, aby jeho zaměstnanci používali Android smartphony

Facebook chce, aby jeho zaměstnanci používali Android smartphony

Facebook před několika dny svým zaměstnancům nařídil, že každé úterý budou používat zpomalené internetové připojení. A k tomu dnes přidává další nařízení – zaměstnanci musí vyměnit své iPhony za telefony s Androidem. Ne, to opravdu není legrace. 

Za těmito dvěma kontroverzními nařízeními stojí čistě pragmatické důvody. Facebook by chtěl spokojeně expandovat i na další, sociálními sítěmi dosud nepoznamenané trhy, a tím se opět přiblížit ke světové dominanci.

Facebook si je moc dobře vědomý, že Android je nejrozšířenější mobilní platformou na rozvojových trzích jako je Indie, Indonésie a spol. Právě v těchto zemích pak uživatelé často řeší problémy se slabým internetovým připojením, vypadávání signálu atd.

Zaměstnanci se zpomaleným signálem by se této skupině měli dostat do hlavy a přijít s řešením těch nejpalčivějších problémů, které budou při chodu Facebooku muset řešit. Díky pomalému internetovému signálu tak spoustu chyb vyladí ještě předtím, než je na ně upozorní někdo zvenčí. To je docela prozřetelné rozhodnutí, no ne?

O tomto kroku informoval Chris Cox, produktový ředitel společnosti Facebook.

chriscoxfb

Chris Cox – produktový ředitel Facebooku.

Zdroj: Independent

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

2 KOMENTÁŘE

  1. Ale načo ide na to dotyčný pánko tak zložito? Veď pracovné mobily kupuje firma, tak nech im kupujú len Androidy. A do súkromných zariadení mu je véééééľkééé ho… 🙂

    BTW, asi to nebude zamestnávateľ roka 🙂

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře