Sobota, 13 dubna, 2024
DomůNovinkymBank vylepšuje aplikaci pro Android a přidává čtečku QR kódů

mBank vylepšuje aplikaci pro Android a přidává čtečku QR kódů

Nová verze mobilního bankovnictví mBank přináší několik vylepšení, jako je například možnost kopírování čísla účtu, úpravu designu pro Android Lollipop nebo nová tlačítka na vrácení a opakování platby v historii. Nejviditelnější změnou, která byla přidaná na základě zájmu klientů, je čtečka QR kódů.

Nová funkce umožňuje pohodlně načíst kód na faktuře, který se automaticky přenese do aplikace a vyplní potřebné údaje pro platbu. Název této funkcionality pochází z anglického Quick Response (rychlá reakce či odezva), přičemž kód uchovává a prezentuje informace pomocí soustavy čtverečků, které následně mobilní telefon pomocí čtečky dekóduje.

Klientovi nyní stačí jen spustit aplikaci mBank, zvolit funkci „Snímat QR kód“ a fotoaparát mobilu nasměrovat na kód faktury. Po naskenování se data automaticky přepíší do platebního příkazu, jehož prostřednictvím je pak možné platbu pohodlně odeslat. Tato funkcionalita výrazně zkracuje čas potřebný pro vykonání platby a eliminuje možnost chyb při zadávání platebního příkazu, které vznikaly při ručním přepisování údajů.

Aktualizací prošla zatím verze aplikace pro mobily s Androidem, ale vývojáři uvádějí, že přibližně do konce měsíce bude update k dispozici i pro operační systém iOS, a to včetně optimalizace pro iPhone 6 a také větší 6 Plus. K vydání aplikace pro platformu Windows 10 (Windows Phone) by mělo dojít do konce roku 2015.

[appbox googleplay cz.mbank]

Mobilní aplikace mBank_skenovat QR kód Mobilní aplikace mBank Mobilní aplikace mBank_provést platbu

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře