Pondělí, 24 června, 2024
DomůNovinkyApple prodal 47,5 milionu iPhonů, přesto očekávání analytiků nenaplnil

Apple prodal 47,5 milionu iPhonů, přesto očekávání analytiků nenaplnil

Americká technologická společnost Apple oznámila hospodářské výsledky za třetí čtvrtletí jejího finančního roku 2015. Vydělala v něm 49,6 miliardy dolarů, což je o 33 procent více než před rokem a čistý zisk dosáhl 10,7 miliardy dolarů. Přesto se firmě nepodařilo naplnit očekávání analytiků (v průměru 51,1 miliardy dolarů) a její akcie po zveřejnění výsledkové zprávy prudce klesly o sedm procent.

Prodej chytrých telefonů iPhone se meziročně zvýšil o 35 procent na 47,5 milionu. Analytici, namlsaní předchozími výsledky, ale očekávali vyšší čísla a Apple v tomto ohledu za jejich předpovědí zaostal. Prodej tabletů iPad klesl proti předešlému kvartálu o 1,7 milionu na 10,9 milionu. Naproti tomu odbyt počítačů Mac dosáhl nového rekordu 4,8 milionu kusů.

Pokud vás zajímá, jak se dařilo chytrým hodinkám Watch, máte smůlu. Firma jejich prodeje ve zprávě vůbec nezmínila, údajně proto, aby toho nezneužili konkurenti, což zní přinejmenším divně. Ale pouze sdělila, že v segmentu, do něhož tento produkt spadá, se tržby proti předešlému čtvrtletí, kdy se hodinky ještě neprodávaly, zvýšily o 952 milionů dolarů.

V posledním čtvrtletí fiskálního roku 2015 Apple čeká tržby mezi 49 a 51 miliardami dolarů.

Every-iPhone

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

2 KOMENTÁŘE

  1. Chtěl bych dělat analytika, teda jen blbe kecat a brát velký peníze.

  2. Toto je choroba súčasného sveta. Koľko ešte chcú toho predať? Neustály a prudký rast sa jednoducho nedá, trh sa nasycuje a na svete je veľa hladných ľudí, ktorí chcú jedlo, vodu, vzduch a nie debiliny na zdieľanie fotiek a statusov… Rozumná firma stavia na stabilitu a mierny rast.

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře