Čtvrtek, 11 dubna, 2024
DomůRecenzeSony do toho jde naplno, Xperie řady Z3 a Z2 získávají Android...

Sony do toho jde naplno, Xperie řady Z3 a Z2 získávají Android 5.1

Výrobce Sony v posledních měsících dokazuje, že si je vědom důležitosti softwarové podpory svých zařízení a po Androidu 5.0.2 nyní modely Xperia Z3, Z3 Compact, Z3 Tablet Compact, Z2 a Z2 Tablet aktualizuje na vůbec nejnovější verzi, tedy Android 5.1.1 Lollipop.

Aktualizační proces probíhá postupně, takže nová verze operačního systému nebude hned dostupná všem majitelům výše vyjmenovaných zařízení najednou. V každém případě se má na všechny dostat v relativně krátkém čase (zhruba během jednoho týdne), následně totiž Sony plánuje přistoupit k updatu dalších svých telefonů a tabletů. Na řadu se postupně dostanou přístroje řady Xperia Z1, Xperia C3 a Xperia T2 Ultra, řada Xperia Z a nakonec i Xperia M2 a Xperia M2 Aqua.

A co nového Android 5.1.1 přináší? Kromě standardní porce vylepšení a oprav chyb si výrobce pro uživatele připravil ještě několik věcí navíc.

Podle informací serveru xperiablog.net jsou součástí firmwaru také širší možnosti přizpůsobení v oblastech hlasitosti, tichých režimů a upozornění, integrace sociální sítě LinkedIn, vylepšení fotoaparátu (rychlejší a přesnější automatické ostření), nové pracovní funkce Xperia In Business, nové ikony, bohatší nabídka témat nebo lepší spolupráce s nositelnou elektronikou, díky čemuž budou uživatelé moci využívat hodinky SmartWatch 3 jako spoušť pro pořizování fotografií.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře