Úterý, 7 května, 2024
DomůNovinkyMalý chlapec chtěl na iPadu porazit temné monstrum, namísto toho však ?vyluxoval?...

Malý chlapec chtěl na iPadu porazit temné monstrum, namísto toho však ?vyluxoval? dědečkovu kreditní kartu

Mikrotransakce v mobilních hrách jsou nezkrotný živel, který může leckteré mamince nebo tatínkovi pořádně zamotat hlavu. Minulý rok se rodiče malé Madison zlobili na šmouly, letos za vyždímanou kreditní kartu dědečka šestiletého Willa Smitha může hlavní záporák hry Monster Island.

Nepřehlédněte:

Malého Willa jednoho dne naprosto pohltila hra Monster Island, na kterou narazil na iPadu svého dědečka Barryho Slattera, když prováděl jeho pravidelnou kontrolu. Potíž však byla v tom, že dědeček měl v iPadu nastavené automatické heslo pro App Store a iTunes. V ten okamžik se před malým Willem otevřel svět nekonečných možností. A opravdu se činil, za několik dní pomocí

systému mikrotransakcí utratil dva tisíce liber.

Na celou věc se přišlo až ve chvíli, kdy Barry zastavil na čerpací stanici, aby si odpočinul a do svého vozidla doplnil pohonné hmoty. Při placení však jeho karta byla zamítnuta. Po krátké sondáži, co že se to vlastně děje, kontaktoval Apple a požádal jej o navrácení peněz. Ten s navrácením vysoké částky souhlasil.

I když se může zdát, že vše nakonec dobře dopadlo, někdo byl přeci jen opravdu smutný ? malý Will. Jeho matka Nicole v rozhovoru pro deník Daily uvedla: ?Byl opravdu hodně naštvaný ? dostal se totiž již do 26 úrovně a brzy se měl postavit temnému monstru?.

zp8497586rq
Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře