Pondělí, 15 dubna, 2024
DomůNovinkyNa iOS 6 aktualizovalo v prvních 24 hodinách 16 procent uživatelů

Na iOS 6 aktualizovalo v prvních 24 hodinách 16 procent uživatelů

Informovala o tom společnost Chinitika, která monitoruje aktivitu smartphonů na jejich reklamní síti. iOS 5 přijalo za svůj minulý rok v pěti dnech 20 procent uživatelů. Dnes je už tedy téměř jisté, že nová verze dosáhne této hodnoty podstatně dříve.

Pokud jde o největšího konkurenta iOS, platformu Google Android, tak tam panuje diametrálně odlišná situace. Aktualizace Androidu jsou totiž zatím téměř nikdy nekončící boj, sotva výrobci nasadí jednu verzi, Google už přispěchá s další. I proto na nejnovější Jellly aktualizovalo zatím pouze 1,2 procenta uživatelů. Zde ale bohužel hovoříme o adopci v horizontu několika měsíců, nikoliv hodin nebo dnů.

iOS nabízí zhruba 200 nových vychytávek, včetně dospělejší hlasové asistentky Siri, která si nyní poradí s další hromadou dotazů, integrace Facebooku či aplikace PassBook. Největší slabinou nové verze jsou mapy, které mají do ideálu daleko.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře