Pondělí, 13 května, 2024
DomůNovinkyMacBookům se přehřívají baterie, Apple je svolává k výměně

MacBookům se přehřívají baterie, Apple je svolává k výměně

Některé patnáctipalcové počítače MacBook Pro obsahují vadné komponenty a hrozí exploze baterie. Výrobce proto uživatelům nabízí preventivní výměnu akumulátoru za nezávadný kus.

Společnost Apple vyzvala majitele vybraných MacBooků Pro vyrobených od září 2015 do února 2017 k výměně baterie. Zjistila totiž, že u nich může dojít ke vznícení akumulátoru.

Na speciální stránce podpory Applu lze jednoduše zjistit, zda právě baterie vašeho přístroje představuje bezpečnostní riziko. Stačí zadat sériové číslo počítače a kliknout na políčko „Odeslat“. Majitelům dotyčných zařízení bude baterie bezplatně vyměněna za novou.

„Najděte si autorizovaného poskytovatele servisu Apple, který vám baterii vymění. Ve všech případech se vaše zařízení bude posílat k opravě do Servisního střediska Apple. Před zahájením servisu bude váš MacBook Pro prověřen, jestli se na něj tento program vztahuje. Servis může trvat 2-3 týdny,“ píše Apple.

Společnost doporučuje před odevzdáním také zálohovat veškerá data a dodává, že svolávací program neprodlužuje standardní záruku opravených MacBooků.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře