Úterý, 25 června, 2024
DomůNovinkyGenesis Irid 400 RGB je pěkná PC skříň s podsvícením

Genesis Irid 400 RGB je pěkná PC skříň s podsvícením

Na českém trhu se začíná prodávat nová počítačová skříň značky Genesis. Jedná se o model Irid 400 RGB s efektním podsvícením, dostatečným vnitřním prostorem a atraktivním vzhledem.

Uvnitř počítačové skříně Genesis Irid 400 RGB najdeme čtyři ventilátory s ARGB podsvícením, které je ovládáno přes rozbočovač ventilátorů. Díky tomu uživatelé získají plnou kontrolu nad rychlostí větráků ale také nad jejich podsvícením. Komunikace probíhá dálkově nebo přímo ovládacími tlačítky na rozbočovači. Dálkové ovládání je bezdrátové. Rozbočovač ventilátorů je kompatibilní se základními deskami vybavenými třípinovými 5V ARGB konektory (Asus, Asrock, Gigabyte a MSI). Navíc má ovladač PWM konektor, který po připojení k základní desce, umožňuje ovládání ventilátorů přes BIOS a také automatické nastavení podle teploty přiřazených komponent.

Dobrá počítačová skříň musí zajistit dostatečný a bezproblémový průtok vzduchu. Nikdo nechce, aby se špičkové komponenty uvnitř skříně příliš zahřívaly. Mezi předním panelem a ventilátory tak Irid 400 RGB ponechává dostatek prostoru. Vzduch se nasává bočním panelem přes vzduchový filtr. Pokud je potřeba, skříň může být dodatečně osazena dalšími ventilátory (120 nebo 140 mm). Navíc je ve skříni dostatek prostoru pro instalaci vodního chlazení v přední části skříně, a to až do velikosti 280 mm.

Konstrukce skříně využívá SPCC ocel o tloušťce 0,7 mm s kompletní povrchovou úpravou. Výrobce při konstruování skříně věnoval pozornost systému vedení připojovacích kabelů tak, aby nedošlo k jejich poškození. Konstrukce také umožňuje snadnou a rychlou instalaci počítačových komponent. Pevné disky lze instalovat jednoduše, bez použití speciálních nástrojů, do předinstalovaných rámečků. Samozřejmostí jsou vzduchové filtry, které chrání komponenty před prachem. Jsou umístěny na spodním, horním a předním panelu.

Dostupnost a cena

Skříň Genesis Irid 400 RGB je dostupná za doporučenou koncovou cenu 1 967 Kč včetně DPH.

 

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře