Pátek, 12 dubna, 2024
DomůNovinkyLG G2 mini má slušný hardware a není vůbec malé

LG G2 mini má slušný hardware a není vůbec malé

Nizozemská pobočka společnosti LG uveřejnila nechtěně kompletní informace o zmenšenině topmodelu G2. Nový smartphone má poměrně zajímavou výbavu, ale žádný mrňous to rozhodně není.

Po Samsungu, HTC a Sony podlehlo marketingovému kouzlu slovíčka mini i LG. G2 mini je nový model vyšší střední třídy.

Výrobce ho nabídne uživatelům rovnou ve dvou verzích. V první poběží procesor Snapdragon 400, u druhé je použit čipset Tegra 4i. RAM má v obou případech kapacitu 1 GB, což v dnešní době, kdy aplikace a hry jsou stále náročnější na paměťové zdroje, nebude žádná výhra. Prodávat se bude i verze s podporou dvou SIM a LTE.

Displej s rozlišením qHD 540 × 960 pixelů dorostl do velikosti 4,7 palce. Co se softwaru týče, dostalo LG G2 mini v podstatě stejnou výbavu jako velký model. Je tu Android 4.4 KitKat a prostředí Optimus. Zadní stranu zkrášluje osmimegapixelový fotoaparát s LED. Pod skořápkou se ukrývá 2400mAh akumulátor, stejně jako slot pro microSD kartu, skrze kterou lze rozšířit uživatelskou paměť. Ta má v základu pouze kapacitu 8 GB.

Prodej smartphonu bude zahájení příští měsíc, ale nejprve pouze v Rusku. Do dalších zemí se G2 mini dostane v dubnu, a to v odstínu černé, bílé, červené a šampanské.

miniZdroj: GSMArena

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře