Pátek, 21 června, 2024
DomůNovinkyFacebook koupil provozovatele aplikace WhatsApp, zaplatí 320 miliard korun

Facebook koupil provozovatele aplikace WhatsApp, zaplatí 320 miliard korun

Facebook zaplatí za provozovatele aplikace pro mobilní komunikaci napříč chytrými telefony 16 miliard dolarů, v přepočtu 320 miliard korun. Podle agentury Reuters jde o šestou největší technologickou akvizici v historii. Oficiálně bude obchod uzavřen ke konci roku 2014.

O tom, že Facebook se chystá koupit WhatsApp, se spekulovalo už v prosinci 2012, tehdy ale obě firmy jednání popřely. K oznámení uzavření jedné z největších technologických akvizic došlo až nyní.

„WhatsApp je na cestě propojit jednu miliardu lidí. Taková služba je pro nás neuvěřitelně cenná,“ píše generální ředitel Facebooku Mark Zuckerberg v tiskové zprávě.

Facebook zaplatí za WhatsApp 4 miliardy dolarů v hotovosti, 12 miliard pak v akciích. Další 3 miliardy vyplatí později zakladatelům a zaměstnancům firmy.

Komunikační platformu WhatsApp používá každý měsíc přes 450 milionů lidí. Sedmdesát procent z nich je aktivních dokonce každý den.

Aplikace umožňuje mezi mobily nejrůznějších značek zasílat textové zprávy podobné SMS bez poplatků. Služba navíc umí zprávy posílat i s fotkami, videozáznamy a zvuky.

whats

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře