Sobota, 11 května, 2024
DomůNovinkyLenovu se v prvním fiskálním čtvrtletí hodně dařilo

Lenovu se v prvním fiskálním čtvrtletí hodně dařilo

Čínský výrobce počítačů Lenovo v prvním fiskálním čtvrtletí více než zdvojnásobil svůj zisk. Překonal tak odhady analytiků díky robustnímu výkonu divize osobních počítačů a inteligentních zařízení.

Čistý zisk firmy za tři měsíce do konce června vzrostl na 162 milionů dolarů ze 77 milionů dolarů ve stejném období loni. Analytici, které oslovila společnost Refinitiv, předpověděli koncernu v prvním čtvrtletí zisk 154 milionů dolarů.

Tržby čínské společnosti se zvýšily o pět procent na 12,51 miliardy dolarů. Z toho tržby divize osobních počítačů a inteligentních zařízení stouply o dvanáct procent, zatímco divize mobilních telefonů zaznamenala pokles o devět procent.

Globální trh s počítači vzrostl v období duben až červen o 1,5 procenta po půlročním poklesu, neboť hrozby zvýšení cel v USA na čínské zboží podnítily budování skladových zásob.

Výhled pro segment PC však zůstává nejistý i poté, co prezident Donald Trump oznámil, že do prosince odloží zavedení nových cel ve výši deset procent na tablety, telefony a notebooky z Číny. Na stolní počítače se cla od září budou vztahovat .

Zdroj

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře