Čtvrtek, 20 června, 2024
DomůNovinkyLenovo představilo chytré brýle, mají netradičně umístěnou baterii

Lenovo představilo chytré brýle, mají netradičně umístěnou baterii

Společnost Lenovo připravuje chytré brýle, které vypadají podobně jako Google Glass, avšak jejich akumulátor je připevněný ke krku uživatele. Výrobce se tím chce vyhnout problému se slabou kapacitou baterie, kterým trpí konkurenční řešení.

Bližší informace o zařízení budou oznámeny v říjnu. Informuje server PCWorld.

Obdobu Google Glass chystají také další výrobci, jako třeba Samsung. Premiéra nového produktu jihokorejské štiky se podle zdroje serveru serveru BusinessKorea nejspíše uskuteční na veletrhu IFA v Berlíně, který se koná od 5. do 10. září. Brýle se podle všech indícií budou jemnovat Gear Glass a bude je pohánět operační systém Tizen. Je více než pravděpodobné, že chystané nositelné příslušenctví od Samsungu bude spolupracovat především s chytrými telefony a počítačovými tablety této společnosti.

Před všemi výrobci má však Google zatím nedostižný náskok. Brýle Glass byly představeny už únoru minulého roku. Google je prozatím testoval v rámci vývojářů a takzvaných „průzkumníků“. Od 15. května jsou brýle ve Spojených státech dostupné široké veřejnost, protože došlo k rozšíření zkušebního programu. Cena za futuristické příslušenství je pořád vysoká. Brýle stále stojí 1 500 dolarů, tedy asi 30 tisíc korun.

Levnovo-Smart-Glasses-c1-1

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře