Čtvrtek, 16 května, 2024
DomůNovinkyKvalifikační fáze devátého ročníku MČR v počítačových hrách nabírá na obrátkách

Kvalifikační fáze devátého ročníku MČR v počítačových hrách nabírá na obrátkách

Letos na MČR budou po vzoru let minulých zářit dva hlavní tituly. Samozřejmostí je zařazení každoroční klasiky v podobě Counter-Strike: Global Offensive, které letos mezi „A tituly“ doplní PlayerUnknown’s Battlegrounds, nahrazující League of Legends. Status „A titul“ znamená celoroční podporu, pravidelné turnaje a možnost získávat v průběhu roku body na domácích a zahraničních LAN akcích.

Spolu s novou sezónou došlo v kvalifikační fázi k celé řadě změn za účelem vybalancování turnajů. Rozhodování to prý nebylo jednoduché, ovšem podmínky pro letošní rok si vyžádaly rozdělení MČR na „A“ a „B“ herní tituly. Nováčkem mezi „A“ tituly je po loňské premiéře PUBG, které se těší stále větší přízni jak světové, tak domácí komunity. Při volbě druhého „A“ titulu pořadatelé nemohli opomenout hlavní hnací motor celé akce, CS:GO. Velká míra pozornosti byla věnována také případným změnám v jednotlivých týmech. Body se nyní dělí mezi hráče i organizace, po jednotlivých částech sezóny jsou vyhlašována speciální přestupová období a týmy už nemohou sbírat body jen díky úspěchům v zahraničí.

Zároveň byl již se zahájením sezóny spuštěn velký průzkum komunity, o jaké další hry by měli domácí hráči na letošním mistrovství zájem. Už v této době se do průzkumu zapojilo přes 10 tisíc hlasujících. Tento průzkum bude analyzován a následně z něj pravděpodobně vzejdou mistrovské tituly s označením kategorie „B“.

Vedle bohatě ohodnocené PLAYzone Challenge má za sebou letošní MČR sezóna i první ze dvou sezón prestižní FORTUNA COOL ligy, jejíž letní vydání je navíc za rohem. Mezi hodnocenými akcemi nechyběla ani UNIZA Masters a o body budou hráči bojovat také na blížící se akci Quietus Day. Kvalifikační cyklus pak doplňují pravidelné měsíční online série.

Vyvrcholení mistrovské sezóny se uskuteční podobně jako v minulém roce v pavilonu B výstaviště BVV v Brně. Termínem konání je víkend 8. až 10. listopadu a vstupenky několika kategorií jsou již v prodeji na oficiálních stránkách akce

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře