Čtvrtek, 9 května, 2024
DomůNovinkyBroadcom chce koupit antivirovou firmu Symantec. Jasno bude do několika týdnů

Broadcom chce koupit antivirovou firmu Symantec. Jasno bude do několika týdnů

Agentura Bloomberg informuje, že americký výrobce čipů Broadcom má zájem o akvizici producenta antivirových programů Symantec. Jednání mezi firmami mají být v pokročilé fázi a k uzavření dohody by mohlo dojít během několika následujících týdnů.

Přestože je Broadcom primárně hardwarovou společností (vyrábí např. čipy pro chytré telefony značek jako Huawei, Apple či Samsung a také pro síťová zařízení), už loni se vydal na pole softwaru akvizicí firmy CA Technologies, za kterou zaplatil 18,9 miliardy dolarů.

Symantec se už delší dobu potýká s problémy. Firma čelí trvajícímu poklesu zájmu o firemní antivirové programy kvůli stále sílící konkurenci a příliš jí nepomohl ani nenadálý odchod generálního ředitele Grega Clarka. V současnosti Symantec dodává své produkty zhruba 350 000 organizací po celém světě.

Zdroj

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře