Neděle, 12 května, 2024
DomůRecenzeKrásné hodinky od Alcatelu jdou do prodeje a ani moc nestojí

Krásné hodinky od Alcatelu jdou do prodeje a ani moc nestojí

Alcatel OneTouch zahájil v Česku a na Slovensku prodej svých chytrých hodinek Watch. Ty jsou určeny všem, kteří nedají dopustit na tradiční vzhled hodinek, ale vyžadují současně spoustu chytrých funkcí.

Novinka na poli nositelné elektroniky je kompatibilní s chytrými telefony s operačním systémem Android i iOS, a kromě zobrazování aktuálního času zvládne také příjem notifikací, ovládání fotoaparátu a hudby v mobilu nebo měření fitness aktivit.

Na přední straně designově povedených hodinek se nachází 1,22″ kruhový displej s dosud nespecifikovaným rozlišením, jenž dokáže zobrazit 262 barev. Hnacím motorem nevelkého zařízení, které se vejde na každé zápěstí, je čip STM429 od STMicroelectronics. Vestavěný akumulátor disponuje kapacitou 210 mAh a na plnou kapacitu jej dobijete za jednu hodinu. Praktickým doplňkem je USB konektor pro dobíjení zabudovaný přímo do pásku hodinek, takže odpadá nutnost nosit s sebou speciální nabíjecí základnu, a vystačíte si tak s běžnou USB dobíječkou nebo USB portem v počítači.

WATCH_White WATCH_BLACK_front-left

Hodinky jsou odolné vůči prachu a vodě  (IP67) a kompatibilní se smartphony Alcatel OneTouch řady Hero, Pop a Idol (včetně nové vlajkové lodi Idol 3), stejně jako se všemi ostatními telefony, které využívají operační systémy Android 4.3 a novější, případně iOS 7 a novější, a disponují současně rozhraním Bluetooth 4.0 nebo novějším.

Watch budou dostupné ve dvou variantách, které se od sebe liší barevným provedením a délkou pásku. V Česku a na Slovensku se začnou hodinky prodávat v nejbližších dnech za cenu 3 490 Kč, resp. 124,90 € s DPH.

IDOL 3 (5.5) Watch_Packshot-Right-v3

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře