Středa, 26 června, 2024
DomůNovinkyFairphone 2: Modulární smartphone trošku jinak

Fairphone 2: Modulární smartphone trošku jinak

Projekt ARA má novou konkurenci. Jedná se o Fairphone 2, smarpthone, který si budete moci sestavit sami podobně, jako PC. 

Zatímco Projekt ARA počítá s tím, že si součástky ve svém smartphonu budete moci vyměnit téměř za pochodu, Fairphone 2 výměnu komponent přeci jen nechává na zručnějších mechanicích. To znamená, že součástky ve Fairphonech 2 budeme moci vyměnit, ale až po jednodušší demontáži. Společnost však uvádí, že demontáž je velmi jednoduchá a s trochou snahy by ji měl zvládnout i méně zkušený uživatel. Samozřejmě pokud byste se demontáže báli, zařízení můžete odnést do autorizovaného servisu, kde se o všechno postarají.

V rámci Fairphonu 2 stejně jako v rámci Projektu ARA bude vyměnitelné úplně všechno. Do smartphonu budete moci vložit paměť RAM navíc, rychlejší procesor, nebo například více paměti. K dispozici budou také lepší fotoaparáty a dokonce i displeje. Fairphone 2 nabídne také vyměnitelný kryt, který slouží jako case počítače.

Fairphone 2 by se měl nabízet hned v několika provedeních. Standardní smartphone by měl mít šířku 11 mm a dostatečnou odolnost k tomu, aby bezpečně přežil pád na zem až ze dvou metrů. Uvnitř telefonu pak najdeme Snapdragon 801, 2 GB RAM, 32 GB vnitřní paměti, 2420 mAh a 8 Mpix fotoaparát. Telefon by měl nabídnout funkci Dual SIM. V budoucnosti pak toto zařízení vybavíme například krytem s NFC, nebo i lepší baterií.

Fairphone 2 se v Evropě začne prodávat na podzim tohoto roku a to přibližně za 14 000 korun.

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře