Pondělí, 15 dubna, 2024
DomůNovinkyKonec vypnutým mobilům v zahraničí: Roaming v zemích EU skončí v roce...

Konec vypnutým mobilům v zahraničí: Roaming v zemích EU skončí v roce 2015

Evropský parlament včera schválil zrušení poplatků za roaming pro hlasové, textové a datové služby. Nadšení spotřebitelů rozhodně nesdílí mobilní operátoři, kteří tvrdí, že nebudou mít peníze na investice do moderních mobilních sítí. Pro zrušení poplatků hlasovalo 534 europoslanců, 25 bylo proti a 58 se zdrželo hlasování, uvedla zpravodajská stanice BBC.

Ke zrušení roamingových poplatků by mělo dojít postupně ve všech 28 členských zemích EU nejpozději do 15. prosince 2015.

Návrh smlouvy bude nyní muset být schválen vládami jednotlivých členských států. Evropská komise očekává, že k uzavření závěrečné dohody dojde ještě do konce letošního roku.

S rozhodnutím europoslanců jsou nespokojeni mobilní operátoři. Milan Vašina, šéf české pobočky společnosti T-Mobile, označil rozhodnutí za „populistickou regulaci“, čímž narážel na blížící se termín voleb do Evropského parlamentu.

Není v žádném případě vyloučeno, že operátoři zareagují zdražením jiných služeb a snížení příjmu tak bude kompenzováno.

EUZdroj: 1 2 3

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře