Pátek, 12 dubna, 2024
DomůNovinkyDalší chyba v iOS: zloději můžou deaktivovat službu Find My iPhone

Další chyba v iOS: zloději můžou deaktivovat službu Find My iPhone

Příchod iOS 7 a 7.1 s sebou od začátku přináší problémy. Chyb a bugů je v systému spousta a na iPhonu 4 se dokonce povedlo prolomit ochranu zařízení. Dalším závažným nedostatkem je možnost deaktivovat funkci aplikace Find My iPhone, díky které bylo dopadeno již mnoho zlodějů Apple zařízení.

Pomocí služby Find My iPhone lze vyhledávat umístění nejen iPhonů, ale i ostatních produktů firmy Apple. Aktuální polohu zařízení je možné kdykoli zkontrolovat v počítači, a pravý majitel má tak čerstvé údaje o poloze potencionálního zloděje. Jediným způsobem, jak se dá Find My iPhone deaktivovat, je zadání správného Apple ID hesla.

Díky chybě v systému však stačí najet do nastavení iCloudu a zmáčknout „smazat účet“ a zároveň kliknout na „zakázat Find My iPhone“. Akce vyžaduje trochu obratnosti, ale to je vše. Následně budete vyzváni k zadání hesla a v ten moment je potřeba vypnout zařízení power buttonem. Po provedení rebootu znova spustíte iCloud, v nastavení opět smažete účet a zařízení jako mávnutím kouzelného proutku už heslo nevyžaduje. Kdokoli pak může připojit telefon k iTunes a zařízení obnovit bez dalších problémů. Find My iPhone je deaktivován, účet z vašeho iCloudu zmizel a zloděj už pro vaše zařízení hledá kupce.

Doufáme, že Apple na nalezené chybě již pracuje.

find-my-iphone-ios-7-640x377

Zdroj: phonearena

 

Johanna Kovaczicz
Johanna Kovacziczhttp://about.me/johanna.kovaczicz/#
Liberálně orientovaná studentka a pisatelka s kytarou přirostlou k tělu.
Další články

3 KOMENTÁŘE

  1. Super, budu se modlit aby mi ho nikdo neukradl, když už je uveřejnej návod,jak to odblokovat. Určitě se tohle nebude líbit více lidem a mám za to,že je i nějaký zákon,který přesně toto šíření těchto informací zakazuje. Být autorem článku,tak to poupravim (teda pokud to nepsala nějaká teenagerka,která ani neví o čem píše) ale i tak,neznalost zákona neomlouvá.

  2. Pardon, ale je to opravdu znepokojující zpráva a to, že je tady podrobný návod, mě klidným nenechává. Omlouvám se autorovi, ovšem ten článek chce opravit, tak, aby to podle něj nedokázalo i dítě.

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře