Úterý, 25 června, 2024
DomůNovinkyMicrosoft poskytne Windows Phone pro telefony výrobcům zdarma

Microsoft poskytne Windows Phone pro telefony výrobcům zdarma

Jedním z největších překvapení letošní konference BUILD bylo oznámení, že licence k systémům Windows Phone a Windows 8.1 budou pro výrobce zdarma v případě, že poběží na zařízeních s displejem menším než devět palců.

Microsoft nedokáže androidu konkurovat na poli nejlevnějších zařízení, pokud by trval na své dosavadní licenční politice. Nyní proto oznámil, že zdarma poskytne svůj mobilní systém Windows Phone všem výrobců, kteří jej použijí ve smartphonech nebo phabletech s obrazovkou o úhlopříčce maximálně 9 palců. Uvolnění licenčních poplatků se týká i platformy Windows 8.1.

Windows Phone má na trhu s chytrými telefony podíl zhruba tři procenta. Nová licenční politika by měla zajistit, že se o systém, který charakterizují živé dlaždice, začnou zajímat i další výrobci.

Na konferenci v San Francisku již bylo oznámeno navázání spolupráce se společnostmi Prestigio a Micromax, které plánují vyrábět levné přístroje s cenou kolem 3 000 Kč.

free_4874de79fc1edf2f7643d566c3a63b79

Zdroj: Engadget

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře