Středa, 8 května, 2024
DomůNovinkyKonec překvapení. Telefony Google Pixel se představí 4. října

Konec překvapení. Telefony Google Pixel se představí 4. října

Nové telefony Googlu jsou patrně posledními očekávanými vrcholnými smartphony letošního roku. Vyrobí je HTC, tedy tradiční výrobce, který ovšem v současnosti prožívá krušné časy. K oficiálnímu představení obou novinek dojde 4. října.

Také letos se očekává příchod dvojice referenčních telefonů, pro Google je po takřka sedmileté pauze připravuje tchajwanské HTC. Smartphony s kódovými názvy Marlin a Sailfish už neponesou název Nexus, ale Google bude novou modelovou řadu označovat jako Pixel.

Největší rozdíl mezi smartphony Pixel a Pixel XL má spočívat ve velikosti a kvalitě displeje – menší model nabídne na úhlopříčce pět palců rozlišení 1 920 × 1 080 bodů, větší model přinese QHD obrazovku na úhlopříčce 5,5 palce. Lišit se bude také kapacita baterie.

Dále budou mít oba modely 4 GB operační paměti a podle známého specialisty na úniky smartphonů HTC LlabTooFeRa také stejnou konfiguraci fotoaparátů založenou na čipech Sony. Ty mají mít shodně rozlišení 12 Mpx.

Zdroj: Google

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře