Středa, 15 května, 2024
DomůNovinkyApple uvolnil finální verzi macOS Sierra pro veřejnost

Apple uvolnil finální verzi macOS Sierra pro veřejnost

V noci na dnešek došlo k vydání operačního systému macOS Sierra. Majitelé počítačů a notebooků s logem nakousnutého jablka jej mohou stahovat zdarma jako aktualizaci.

Nový update přináší spoustu novinek. Mezi ty zásadní patří integrace hlasové asistentky Siri, která například vyhledá soubory, které zrovna potřebujete, odpoví na různé otázky či vytvoří připomínku. Češtinu ani slovenštinu ale Siri prozatím bohužel nepodporuje. Důležitou novinkou je také Universal Clipboard. Ten umožní kopírovat soubory napříč zařízeními, například mezi MacBookem a iPhonem.

Vylepšení se také dočkala aplikace Fotografie, službu Apple Pay je nově možné využívat i pro platby na internetu a zajímavá je i funkce Obraz v obraze, díky níž je ve zmenšeném okně možné sledovat videa ze Safari nebo iTunes. Auto Unlock pro změnu řeší otravné zadávání hesel při každém spouštění nebo probuzení notebooku, tedy za předpokladu, že na zápěstí nosíte Apple Watch.

body-0.6CC

Podporovaná zařízení:

  • MacBook (late 2009 a novější)
  • iMac (late 2009 a novější)
  • MacBook Air (2010 a novější)
  • MacBook Pro (2010 a novější)
  • Mac Mini (2010 a novější)
  • Mac Pro (2010 a novější)

Stahujte:

[appbox appstore id1127487414]

screen800x500

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře