Neděle, 23 června, 2024
DomůRecenzeAplikace Google Allo dokáže odpovídat za vás

Aplikace Google Allo dokáže odpovídat za vás

Google Allo je nová chatovací aplikace pro Android a iOS, se kterou toho můžete udělat daleko víc přímo v konverzaci. Pomůže vám plánovat, hledat informace a poskytne dostatek prostoru na to, abyste se mohli patřičně vyjádřit. Také se učí – čím více ji používáte, tím lépe reaguje.

Od ostatních instant messengerů se Allo liší tím, že má v sobě integrovaný Google Asistent, pomocí kterého lze v rámci konverzace například přímo vyhledat restauraci a rezervovat místo, nebo se zeptat na výsledek sportovního utkání.

Díky funkci technologii Smart Reply zase můžete na zprávy reagovat, aniž byste napsali jediné písmeno. Na otázku „Jsi na cestě (Are you on your way)?“ kamarádovi odešlete rychlé „ano (yes)“ jedním klepnutím prstu. Smart Reply také navrhuje rychlé reakce na fotky. Funkce se postupem času učí a přizpůsobuje svoje návrhy situaci.
blog image screens (6)

Allo umožňuje i kreslit do obrázků a fotografií, než je odešlete. Na výběr je nepřeberné množství emotikon a samolepek. Pro zvýraznění odeslané zprávy s větší důležitostí lze chatovou bublinu zvětšit. Nechybí šifrování zpráv pomocí technologií jako Transport Layer Security.

Vývojáři pro Allo také vytvořili speciální anonymní režim, podobný, jaký je v prohlížeči Chrome. Zprávy odeslané v anonymním režimu mají end-to-end šifrování, diskrétní notifikace a po čase zmizí.

Je proto velká škoda, že plnou funkčnost aplikace nabízí zatím pouze v angličtině. Doufejme, že Google v budoucnu veškerou funkcionalitu zpřístupní i v českém jazyce. Zatím ale platí, že v České republice jsou možnosti Allo značně omezené.

Aplikace od dnešního dne směřuje na zařízení s Androidem a iOS a v následujících dnech bude dostupná pro uživatele po celém světě.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře