Čtvrtek, 20 června, 2024
DomůNovinkyPrvní na světě! Western Digital ukázal SDXC kartu s kapacitou 1 TB

První na světě! Western Digital ukázal SDXC kartu s kapacitou 1 TB

Nároky uživatelům se neustále zvyšují a tak výrobci neustále hledají nové cesty, jak vylepšovat paměťové karty, jež se ve fotoaparátech a kamerách používají nejčastěji. Požadavkům nejnáročnějších zákazníků vychází nyní vstříc společnost Western Digital, která ukázala první kartu formátu SDXC s kapacitou 1 000 GB, tedy 1 TB.

Karta je primárně určena pro fotoaparáty a digitální videokamery. V mobilech a tabletech se bohužel s jejím využitím příliš nepočítá, neboť tato zařízení používají úložiště typu microSD.

V současnosti jsou v obchodech k dostání pouze karty, které se chlubí poloviční kapacitou, tedy 512 GB. Konkrétně je dostupný model Extreme PRO SDXC od společnosti SanDisk, jejímž vlastníkem je právě WD.

Prozatím nebylo upřesněno, kdy můžeme 1TB SDXC kartu očekávat v prodeji, známá není ani její cena. Případní zájemci ale budou muset sáhnout hluboko do kapsy. Není přitom vyloučeno, že zaplatí více než dvacet tisíc korun. Vycházíme z toho, že svůj 512GB model SanDisk nabízí za více než deset tisíc korun. Cena novinky se klidně může vyšplhat na dvojnásobek.

karticka

Zdroj: Neowin

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře