Úterý, 16 dubna, 2024
DomůNovinkyKonec nekvalitním low-endům? Samsung v Evropě nejspíš ukončí jejich prodej

Konec nekvalitním low-endům? Samsung v Evropě nejspíš ukončí jejich prodej

Vyhlédli jste si některý z levnějších modelů Samsungu? Tak s nákupem moc dlouho neotálejte. Podle nejnovější šeptandy by totiž Samsung měl z Evropy stáhnout všechna zařízení s cenovkou do 250 eur (cca 6800 korun).

Jako první by měl přijít na řadu nizozemský trh, posléze by se ovšem měly přidat i další země západní Evropy. Důvodem jsou nelichotivé tržby, které Samsung v Evropě za tato zařízení inkasuje.

O možnosti stažení low-endových zařízení od Samsungu informoval na svém Twitterovém účtu Danijel Dercksen, zástupce nizozemského portálu QotentMatters. Toto tvrzení je vzhledem k pozici Dercksena poměrně věrohodné a navíc zní naprosto logicky, zatím ho však nikdo oficiálně nepotvrdil.

Smyslem stažení levných zařízení z Evropy je, že levným smartphonům by tak společnost mohla věnovat více úsilí na rozvojových trzích, kde se jí to vyplatí víc. V Evropě by si vedle toho ponechala sortiment dražších mobilů, které jsou zde o poznání populárnější. Z toho vyplývá, že Samsung by na každém trhu prodával to, o co lidé stojí nejvíce, čímž by zlepšil i svou finanční situaci.

Samsung

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

1 komentář

  1. Nech sa stiahne celkom. Bol som ich fanúšik až po Galaxy S II, s ktorým som bol spokojný. Potom prešiel na svoju politiku zdierania zákazníkov a najmä tých európskych a znižovania kvality, tak nech si ide!

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře