Úterý, 14 května, 2024
DomůNovinkyFacebook opravil chybu, která způsobovala problém s extrémní spotřebou aplikace pro iOS

Facebook opravil chybu, která způsobovala problém s extrémní spotřebou aplikace pro iOS

Před několika dny vyšlo najevo, že Facebook aplikace pro iOS běží na pozadí dokonce i pokud jí to zakážete. To samozřejmě způsobovalo velké problémy se snižováním výdrže baterie. Facebook aplikaci naštěstí již opravil.

Oprava chyby byla do zařízení s iOS dopravena skrze pravidelnou čtrnáctidenní aktualizaci. Facebook aplikace pro iOS ve verzi 42.0 tak nepřináší žádné jiné funkce, přitom je ale poměrně zásadní.

Jeden z vedoucích pracovníků Facebooku, Ari Gran navíc na této sociální síti uvedl také přesný popis problému. Ten byl prý vyvolaný hned několika faktory včetně tzv. „CPU spinu“ v kódu aplikace a audia, které bylo tiše spuštěno na pozadí. Tato skutečnost aplikaci udržovala v chodu i v případě, že jste ji řádně vypnuli.

Po zjištění problému na internetu odstartovali žhavé diskuze, které Facebook obviňovali z toho, že se jednalo o úmysl. Podle některých uživatelů nejpopulárnější sociální síť na světě chtěla své uživatele špehovat v reálném čase. Zástupci Facebook proto navrch uvedli, že se o úmysl v žádném případě nejednalo. Na vině prý byla docela obyčejná chyba pramenící z lidského faktoru.

facbook-battery-drain-620x356

Zdroj: Facebook

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře