Neděle, 21 dubna, 2024
DomůNovinkyApple Music má 6,5 milionu platících uživatelů, třetinu konkurenčního Spotify

Apple Music má 6,5 milionu platících uživatelů, třetinu konkurenčního Spotify

Hudební platforma Apple Music, která funguje teprve od letošního léta, má 6,5 milionu platících a více než 15 milionů aktivních uživatelů. Uvedl to Tim Cook, ředitel Applu, podle kterého jsou pro uživatele velkým lákadlem playlisty vytvářené skutečnými lidmi.

Na hudební trh vtrhla americká společnost Apple s novou službou nazývanou Music na konci června. Nové uživatele lákala mimo jiné na možnost bezplatného tříměsíčního používání. A zdá se, že velkou část z nich zaujala. Podle aktuálních statistik totiž Apple Music roste počet jak neplatících uživatelů, tak i předplatitelů.

Na největší konkurenci – Google Music a Spotify, to sice zatím nestačí, ale co není, může být. Apple se nijak netají tím, že chce mít v budoucnu 100 milionů platících uživatelů. Jen pro srovnání: Spotify dnes používá 75 milionů uživatelů, z toho je 20 milionů platících.

music

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře