Neděle, 12 května, 2024
DomůNovinkyKonec legendy: Mobilní divize Nokie se přejmenuje na Microsoft Mobile

Konec legendy: Mobilní divize Nokie se přejmenuje na Microsoft Mobile

Skomírající finská firma již brzy začne psát novou kapitolu svých dějin, protože přejde definitivně pod křídla americké společnosti Microsoft. A první změny na sebe nenechají dlouho čekat.

V minulých hodinách bylo prostřednictvím e-mailu, který Nokia rozeslala svým obchodním partnerům, oznámeno, že se divize Zařízení a Služby bude nazývat Microsoft Mobile Oy.

Microsoft oznámil své plány na koupi divize Nokie s názvem Zařízení a Služby za téměř 5,5 miliardy euro v září minulého roku.

Transakci postupně schválily Evropská komise, americké ministerstvo spravedlnosti a antimonopolní úřady v dalších zemích.

Na začátku dubna povolila Microsoftu převzít výrobu telefonů od Nokie i Čína, čímž tak byla odstraněna jedna z posledních velkých překážek k dokončení spojení. Proces převzetí má být završen tento měsíc.

nok

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře