Neděle, 9 června, 2024
DomůNovinkyKončíš, máš padáka! Huawei propustil zaměstnance zadrženého v Polsku

Končíš, máš padáka! Huawei propustil zaměstnance zadrženého v Polsku

Čínský koncern Huawei propustil zaměstnance, kterého v pátek zadrželi v Polsku pro podezření ze špionáže. Upozornil na to server CNBC.

Podle prohlášení čínské společnosti byl zaměstnanec jménem Wej-ťing Wing okamžitě propuštěn, protože incident „poškodil reputaci Huawei“. Dále podnik navíc uvedl, že údajné činy tohoto zaměstnance s aktivitou firmy neměly nic společného.

O zadržení čínského občana, který působil na pozici ředitele prodeje firmy Huawei v Polsku, informovala média v pátek. Kromě Wang Wej-ťinga zatkla polská civilní kontrarozvědka (ABW) i jednoho ze svých bývalých příslušníků, který v současnosti pracoval pro operátora Orange.

Huawei je jedním z největších výrobců telekomunikačních zařízení na světě, v současnosti čelí kritice západu za svůj údajný vztah s čínskou vládou. Firma je v mnoha zemích světa podezřívána, že vláda v Pekingu využívá její produkty ke špionáži.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře