Sobota, 8 června, 2024
DomůNovinkyKoala Phone Launcher: Proměňte smartphone na mobil pro seniory

Koala Phone Launcher: Proměňte smartphone na mobil pro seniory

Určitá skupina lidí vnímá smartphony jako nutné zlo. Tak třeba důchodci, zrakově postižení jedinci, nebo technicky méně zdatní lidé, ti všichni mají problémy se zbytečně složitými prostředími, malými písmeny i milionem dostupných funkcí. A přesně těmto lidem pomůže Koala Phone Launcher.

Koala Phone Launcher zjednodušuje prostředí telefonu až na nezbytné minimum po vzoru důchodcovských mobilů. To znamená, že uživatel namísto tisíce ikonek najde ve smartphonu úvodní obrazovku, která se tváří jako mobil z minulých let. A podobně je na tom i menu. Jakmile ho uživatel vyvolá příslušným tlačítkem, dostane se do klasického výpisu funkcí, jejichž prostřednictvím se dostane do podnabídky atd.

Vedle maximálního zjednodušení prostředí pak Koala Phone Launcher nabízí další přídavné funkce jako SOS tlačítko, jímž si uživatel okamžitě přivolá pomoc na svou aktuální GPS pozici, zvětšený budík, fotoaparát a další funkce včetně QUERTY klávesnice atd. Samozřejmostí je pak ovládání smartphonu hlasem včetně diktování SMSek a to v českém jazyce. Smartphone tak mohou užívat dokonce i zcela slepí lidé.

Koala Phone Launcher je k dispozici pro zařízení s Androidem 4.0 a vyšší. Prémiová verze launcheru vás vyjde na 120 korun, vedle toho si ale můžete stáhnout lite verzi. Ta je samozřejmě o pár funkcí osekaná, nicméně abyste si o launcheru udělali obrázek bohatě stačí.

koala-phone-launcher-1

koala-phone-launcher-2

koala-phone-launcher-3

[appbox googleplay com.koalaphone.silver]

[appbox googleplay com.koalaphone.launcher]

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře