Knihy Google Play překročily miliardu stažení


Knihy Google Play překročily miliardu stažení

Knihy Google Play překonaly velký milník. Za dobu své existence byla tato mobilní aplikace totiž do mobilních zařízení s operačním systémem Android stažena už více než miliardkrát.

Majitelé mají díky Knihám Google Play přístup k milionům knižních titulů včetně novinek a bestsellerů v různých jazycích.  Služba je dostupná jako webová verze nebo jako aplikace na mobilních zařízeních. Kromě Androidu vyšla i pro platformu iOS.

Ze všech Google aplikací pro Android dosáhly miliardy stažení Knihy Google Play rychleji než aplikace Hry, Hudba a Filmy, což může buď symbolizovat to, že lidé stále rádi čtou, nebo to, že Google vypustil tuto službu dříve než výše zmíněné. Vůbec první „googlí“ aplikací, která překonala miliardu stažení, byl poštovní klient Gmail.

Úspěch Knih Google Play nicméně trochu snižuje to, že je tato aplikace předem předinstalovaná ve většině dnešních smartphonů (ačkoli ji drtivá většina uživatelů nepoužívá) a mnoho uživatelů možná vůbec netuší, k čemu slouží.

Screenshot_2015-06-10-11-12-47 Screenshot_2015-06-10-11-13-23

The following two tabs change content below.

Mirek Kočí

Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.Diskuze: Knihy Google Play překročily miliardu stažení


  1. SeppWinkler

    Koľko by mali stiahnutí, keby ich Google nevnucoval do každého zariadenia so zeleným robotom?Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.