Pátek, 21 června, 2024
DomůNovinkyKlávesnice od Microsoftu si rozumí s Windows, iOS i Androidem. Prodávat se...

Klávesnice od Microsoftu si rozumí s Windows, iOS i Androidem. Prodávat se začne za měsíc

Společnost Microsoft představila novou bezdrátovou klávesnici pro mobily a tablety s Windows, Androidem a iOS. Zároveň bylo zveřejněno i první video, které ukazuje hlavní klady klávesnice, jako je přepínací tlačítko pro režimy všech tří hlavních mobilních platforem nebo chiclet provedení s nízkým profilem kláves.

Microsoft na svém webu tvrdí, že integrovaná baterie udrží klávesnici v provozu po dobu zhruba šesti měsíců, nicméně výdrž v hodinách nespecifikoval. Universal Mobile Keyboard, jak se novinka jmenuje, podporuje platformy  iOS 6 a novější, Android 4 a novější a Windows 8/RT.

Klávesnice nespolupracuje se smartphony s Windows Phone, protože tento systém nenabízí podporu Human Interface Device (HID) pro připojování příslušenství.

Universal Mobile Keyboard bude k dispozici v říjnu za odhadovanou maloobchodní cenu 79,95 dolaru (v přepočtu 1 700 Kč) prostřednictvím e-shopu Microsoftu a u vybraných distribučních partnerů.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

1 komentář

  1. Docela zajímavé, jenže to trochu zabíjí cena, 1200 KC by bylo akorát, tohle je predrazene.

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře