Středa, 8 května, 2024
DomůNovinkyiPhone usmažený v mikrovlnce je ve skutečnosti jenom pořádně vypečená kachna

iPhone usmažený v mikrovlnce je ve skutečnosti jenom pořádně vypečená kachna

Obrázek vyvolává emoce tisíců uživatelů denně. Necháte-li prý svůj iPhone na talíři v zapnuté mikrovlnné troubě, rychle se dobije. Alespoň to tvrdí jeden uživatel Twitteru. Není všechno ale trochu jinak?

Po internetu v posledních dnech koluje snímek, který majitele iPhonů neukazuje v dobrém světle. Jeden z nich prý uvěřil fámě, že telefony s nainstalovaným systémem iOS 8 lze dobít pomocí mikrovln, přičemž jako návod mu měl posloužit obrázek Chrise Enga, který jej na svůj Twitter umístil minulý pátek.

Falešná zpráva tvrdí, že iPhone v mikrovlnce, která má nastaven výkon na 700 W, dobijete za pouhých 70 sekund. Je to samozřejmě hloupost, na kterou se zatím nikdo nachytat nenechal.

Obrázek ohořelého iPhonu 5, který aktuálně baví internet, pochází z testu odolnosti bláznivých youtuberů TechRax. Ti jej na známý videoportál umístili už v roce 2012.

Drtivá většina magazínů si však informace neoveřila a vtípek @Fallenbota spolkla i s navijákem. Jejich chyba.

Vtípek Chrise Enga z 19. září

55

Údajný iPhone @Fallenbota usmažený v mikrovlnce z 18. září

8

Video youtuberů TechRax z října 2012

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře