Čtvrtek, 11 dubna, 2024
DomůNovinkyKilometráž - vodácká navigace: Váš průvodce po českých řekách

Kilometráž – vodácká navigace: Váš průvodce po českých řekách

Vodácká navigace je informacemi nabitý průvodce, díky kterému se budete na sedmi českých řekách cítit jako ryba ve vodě. Kromě webové verze je dostupný i jako mobilní aplikace pro Android. Její velkou výhodou je, že nepotřebuje přístup k internetu. Detailní informace o každém uvedeném místě tak získáte i ve chvílích, kdy budete mimo dosah signálu.

Webová aplikace (dostupná je na adrese www.vodackanavigace.cz) umožní snadno naplánovat „vodu“, tedy vybrat zajímavý a aktuálně sjízdný úsek řeky, zjistit vše o obtížnosti, jezech a nebezpečných místech, najít vhodné kempy a parkování. Vše je možné vytisknout a vzít s sebou na vodu nebo odeslat kamarádům do emailu.

Mobilní verze pak funguje nejlépe přímo na řece, podrobné informace o řece má vodák stále s sebou ve svém telefonu, díky GPS snadno zjistí aktuální polohu, vzdálenost k nejbližšímu jezu či tábořišti (po řece, ne vzdušnou).

Vodácká navigace byla zpřístupněna již nyní v prosinci, aby do jara mohly být odstraněny všechny případné nepřesnosti v datech či problémy ve funkcích a vše bylo připraveno v perfektním stavu pro novou vodáckou sezonu 2016.

Ve Vodácké navigaci najdete podrobnou kilometráž pro sedm nejznámějších českých řek, konkrétně Vltavu, Sázavu, Otavu, Ohři, Lužnici (včetně Nové řeky), Nežárku a Berounku. Další budou postupně přidávány. Na každé řece jsou informace o jezech, peřejích, obtížnosti úseků, sjízdnosti, přístupech k řece, kempech, občerstveních, zajímavostech v okolí, dopravě, obcích, mostech, přítocích, vodočtech… Kde to má smysl, jsou uvedeny podrobné popisy, odkazy na vlastní stránky, telefonní čísla a fotky.

U jezů jsou vždy popisy sjíždění a přenášení. Většinou je k dispozici i přehledné schéma, ze kterého je na první pohled vidět, jak jez vypadá a kudy se jezdí/přenáší (navigace obsahuje více než 100 těchto schémat). Jednotlivá místa jsou přesně umístěna do mapy a na osu řeky. Krom vlastní polohy jsou uváděny i výstupy na řece (kde je hrad a kde je vhodné přistát, když se na něj půjdete podívat).

[appbox googleplay com.las.vodackanavigace]

1 2  4

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

2 KOMENTÁŘE

    • No zrovna minulý týden bych ji využil. Byli jsme v hospodě a hádali se, kam v létě pojedeme na vodu :).

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře